Trwa ładowanie...
db8pdnt
16-01-2012 00:00

Sandman 5. Zabawa w Ciebie

książka
Oceń jako pierwszy:
db8pdnt
Sandman 5. Zabawa w Ciebie
Tytuł oryginalny

Sandman: A Game of You

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Piąty tom serii uznanej za jedną z najważniejszych w historii światowego komiksu, która opowiada o Władcy Snów, Sandmanie. W tomie znalazły się dwa wydane w miękkiej oprawie w 2004 roku albumy: Zabawa w ciebie, części 1 i 2.

Piękność z Nowego Jorku o imieniu Barbie okazuje się być zaginioną księżniczką jednej z sennych krain. Jej podwładni proszą ją o pomoc w walce z tajemniczym wrogiem – Kukułką. Barbie rusza w pełną niebezpieczeństw podróż do Krainy snu. A w realnym świecie pomaga jej grupa niezwykłych przyjaciół: drag queen, para punkowych lesbijek oraz kilkusetletnia wiedźma. Cykl Sandman to mroczna, przepełniona horrorem historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej inni bogowie mogą tylko marzyć – rządzi ludzkimi snami i pragnieniami... A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem... a czasem nawet je zastępują.

Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród, m.in. Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks.

Sandman 5. Zabawa w Ciebie
Numer ISBN

978-83-237-3707-0

Wymiary

170x260

Gatunek

Komiks

Oprawa

6

Liczba stron

186

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db8pdnt
db8pdnt
db8pdnt