Trwa ładowanie...
d37edxt
28-04-2011 00:00

Salvo Montalbano 2. Pies z terakoty

książka
Oceń jako pierwszy:
d37edxt
Salvo Montalbano 2. Pies z terakoty
Tytuł oryginalny

Il cane di terracotta

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Kolejna powieść sensacyjna z komisarzem Montalbano w roli głównej, łącząca wątek kryminalny z gorzko-ironicznym obrazem sycylijskiej prowincji. W miasteczku Vigata dzieją się rzeczy zdumiewające: jeden z mafijnych bossów domaga się, by go aresztować, po tym jak złodzieje, ni z tego, ni z owego porzucają ciężarówkę z wielkim łupem. Sprawy zaczynają przybierać dramatyczny obrót, kiedy ginie jedyny świadek kradzieży i gdy dochodzi do zamachu na życie nawróconego gangstera.

Sensacyjny zwrot w śledztwie stanowi odkrycie tajemniczej groty z ciałami zamordowanych kochanków. Znalezione przy nich przedmioty, w tym pies z terakoty, mogą wskazywać na zbrodnię rytualną. Czy jest tak naprawdę? Wprawdzie badania poświadczają, że do tragedii doszło przed pięćdziesięciu laty, jednak komisarz Montalbano nie byłby sobą, gdyby nie rozwiązał i tej zagadki. Pomoże mu w tym znajomość praw rządzących jego piękną wyspą.

Skomplikowaną szaradę stara się rozwiązać znany już czytelnikom z powieści Kształt wody komisarz Montalbano, który już dawno pozbył się złudzeń co do praw rządzących jego piękną wyspą.

Salvo Montalbano 2. Pies z terakoty
Numer ISBN

83-88459-38-4

Wymiary

145x235

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał,Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

1

Liczba stron

221

Inne wydania

Warszawa - 2007-06-20

d37edxt

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37edxt
d37edxt
d37edxt