Trwa ładowanie...
ddrc668

Sezon łowiecki

książka
ddrc668
Oceń jako pierwszy:
Sezon łowiecki
Tytuł oryginalny

La stagione della caccia

Rok wydania
Autorzy
00066F42_original_6E5B400A9BEA4A52.jpg
Inne

*Sezon łowiecki *to jeden z najciekawszych włoskich kryminałów historycznych ostatnich lat. Autor – Andrea Camilleri – przyzwyczaił już nas do przygód komisarza Montalbano, tym razem przenosi akcję w XIX wiek, do małego, sycylijskiego miasteczka. Czeka tu na nas cała galeria fantastycznych postaci. Jest paru zdegenerowanych arystokratów, tajemniczy aptekarz, zapalczywy ksiądz, wielbicielka bielizny z flandryjskiej koronki, ponury zarządca folwarku i jego oszałamiająco piękna żona. W tej niesamowitej opowieści kryminalnej pojawia się też rozmodlona murzynka, weteran wojen o niepodległość, a nawet bardzo wyjątkowa… koza.

Wszystko zaczyna się w dniu, w którym w miasteczku pojawia się tajemniczy przybysz w kraciastym garniturze. Niby obcy, a jednak rozpoznaje go stary markiz. To właśnie jego rodzinny pałac stanie się już niedługo sceną niesamowitych wydarzeń. Niewinna, początkowo, intryga zaczyna się rozwijać w zupełnie zaskakującym kierunku.

„Sezon łowiecki” jest jak film, który wciąga już od pierwszego ujęcia. Urzeka nie tylko wartką akcją , ale i arcyciekawymi, niezwykle plastycznymi, opisami XIX-wiecznej Sycylii. Bawi, potem straszy, a w końcu.. o tym przekonają się już czytelnicy.

ddrc668
Sezon łowiecki
Numer ISBN

978-83-7392-462-8

Wymiary

125x175

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

1

Liczba stron

176

Podziel się opinią

Share
ddrc668
ddrc668
ddrc668
ddrc668