Trwa ładowanie...
djzapl1

Saga Cienia 4. Cień olbrzyma

książka
Oceń jako pierwszy:
djzapl1
Saga Cienia 4. Cień olbrzyma
Tytuł oryginalny

Shadow of The Giant

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Przeszłość Groszka to walka o przetrwanie. Po raz pierwszy pojawił się na ulicach Rotterdamu - maleńki dzieciak o umyśle daleko przewyższającym wszystkich pozostałych. Wiedział, że nie obroni się siłą - wykorzystał swój taktyczny geniusz, by zyskać akceptację w dziecięcym gangu, a potem zmienić ten gang we wzór sukcesu dla innych. Ucywilizował ich i przeżył.

Potem odkryli go werbownicy Szkoły Bojowej. Ziemia prowadziła wojnę - straszliwą wojnę z tajemniczym obcym najeźdźcą. Wojnę, w której ludzkość była już bliska porażki. Ale wielkie odległości międzygwiezdne dały obrońcom nadzieję – mieli czas, by wyszukiwać militarnych geniuszy, stworzyć z nich niepokonaną siłę wyszkoloną na stacji orbitalnej, znanej jako Szkoła Bojowa.

Ta historia zawarta jest w dwóch książkach, podziwianej klasyce Gra Endera i równoległej Cień Endera. Groszek był najmniejszym uczniem w Szkole Bojowej, został jednak prawą ręką Endera Wiggina. Od tego czasu wyrósł i zyskał znaczenie na Ziemi. Służył Hegemonowi jako strateg i dowódca w straszliwych wojnach, które wybuchły po zwycięstwie Endera nad wrogim imperium atakującym Ziemię. Teraz on i jego żona, Petra, tęsknią za bezpiecznym miejsce, gdzie mogliby stworzyć rodzinę - coś, czego Groszek dotąd nie miał. Na Ziemi nie ma jednak kraju, gdzie nie żyliby jego wrogowie: dawni wrogowie z czasów Jeeshu Endera, nowi wrogowie z wojen na Ziemi. Szukając bezpieczeństwa, Petra i Groszek muszą raz jeszcze podążyć śladem Endera. Muszą pozostawić Ziemię we władzy Hegemona i szukać spokoju wśród gwiazd.

Saga Cienia 4. Cień olbrzyma
Numer ISBN

978-83-7469-471-1

Wymiary

140x200

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania,Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

344

Inne wydania

Warszawa - 2015-04-11

djzapl1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djzapl1
djzapl1
djzapl1
djzapl1