ycipk-otzo2f
ycipk-otzo2f

Ryszard Makowski

Absolwent Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej, ekspracownik Polskiej Akademii Nauk.

W latach osiemdziesiątych zdobywał nagrody na festiwalach studenckich (między innymi – II nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie – 1986 r.). Śpiewał piosenki satyryczne „pod gitarę”, cieszące się uznaniem publiczności i zainteresowaniem cenzury, więc w mediach oficjalnych nie mógł zaistnieć. Sytuacja zmieniła się po 1989 r. i wtedy poznała go cała Polska jako „Lambalunę” z kabaretu OT.TO.

Obecnie współpracuje z kabaretem „Pod Egidą”, prezentuje swój recital „Pęc ze śmiechu!!!”, gra rock’n’rolla z kapelą, a przede wszystkim dużo pisze. Sztuki teatralne, scenariusze, skecze, opowiadania. W latach 2002–2008 napisał ok. 300 wierszyków sportowych, drukowanych w cotygodniowym cyklu „Mównica kibica” w Życiu Warszawy. Zaśpiewał kilkaset piosenek satyrycznych własnej produkcji w I Programie Polskiego Radia. Przez rok wygłaszał codzienny komentarz satyryczny w Radiu dla Ciebie. Był dyrektorem Domu Kultury „Praga”.

ycipk-otzo2f

Kiedyś zawodniczo uprawiał piłkę ręczną, obecnie jest czynnym miłośnikiem tenisa. Kontakt z dziennikarzami sportowymi podsunął mu pomysł napisania książki – Miłość czy sport. Jest to jego debiut literacki. Pogoda ducha autora i lekkie pióro sprawiają, że czyta się to jak sympatyczne czytadło. I o to autorowi chodziło.

ycipk-otzo2f
Ryszard Makowski - Szczegóły autora
Bibliografia
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-otzo2f
ycipk-otzo2f