Trwa ładowanie...
d25m7ng
d25m7ng

Ryszard Makowski

68140.jpg fot. Ryszard Makowski

Absolwent Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej, ekspracownik Polskiej Akademii Nauk.

W latach osiemdziesiątych zdobywał nagrody na festiwalach studenckich (między innymi – II nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie – 1986 r.). Śpiewał piosenki satyryczne „pod gitarę”, cieszące się uznaniem publiczności i zainteresowaniem cenzury, więc w mediach oficjalnych nie mógł zaistnieć. Sytuacja zmieniła się po 1989 r. i wtedy poznała go cała Polska jako „Lambalunę” z kabaretu OT.TO.

Obecnie współpracuje z kabaretem „Pod Egidą”, prezentuje swój recital „Pęc ze śmiechu!!!”, gra rock’n’rolla z kapelą, a przede wszystkim dużo pisze. Sztuki teatralne, scenariusze, skecze, opowiadania. W latach 2002–2008 napisał ok. 300 wierszyków sportowych, drukowanych w cotygodniowym cyklu „Mównica kibica” w Życiu Warszawy. Zaśpiewał kilkaset piosenek satyrycznych własnej produkcji w I Programie Polskiego Radia. Przez rok wygłaszał codzienny komentarz satyryczny w Radiu dla Ciebie. Był dyrektorem Domu Kultury „Praga”.

Kiedyś zawodniczo uprawiał piłkę ręczną, obecnie jest czynnym miłośnikiem tenisa. Kontakt z dziennikarzami sportowymi podsunął mu pomysł napisania książki – Miłość czy sport. Jest to jego debiut literacki. Pogoda ducha autora i lekkie pióro sprawiają, że czyta się to jak sympatyczne czytadło. I o to autorowi chodziło.

d25m7ng

Podziel się opinią

Share
d25m7ng
d25m7ng
d25m7ng
d25m7ng