Trwa ładowanie...
d2f8dxu

Ryszard Bugaj

WP
Źródło: WP

Ryszard Bugaj jest politykiem, dawnym działaczem "Solidarności", doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, pracownikiem Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN, autorem kilku publikacji o charakterze autobiograficznym.

Ryszard Bugaj – życiorys

Urodzony w Gawłowie w 1944 roku, Ryszard Bugaj kształcił się na Wydziale Ekonomii Politycznej Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończył w 1971 roku. Ryszard Bugaj obronił dwie rozprawy naukowe "Próba reformy systemu finansowania gospodarki w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych" (1989) i "Dylematy finansów publicznych. Przekształcenia w gospodarce polskiej (2004)". Na ich podstawie otrzymał najpierw tytuł doktora, następnie tytuł doktora habilitowanego nauk ekonomicznych.

Powszechnie znana jest aktywność Ryszarda Bugaja w podziemiu solidarnościowym. W szeregi związku wstąpił w 1980 roku, należał też do Towarzystwa Kursów Naukowych, a w 1989 roku brał udział w obradach Okrągłego Stołu. Bugaj to jeden z założycieli lewicowego stowarzyszenia politycznego Solidarność Pracy. Obejmował stanowisko lidera Unii Pracy w latach 1993–1997, do 1997 roku trzykrotnie obejmował stanowisko posła.

Ryszard Bugaj – książki

Ryszard Bugaj wydał w 2010 roku książkę autobiograficzną "O sobie i innych", w której opowiada o swojej działalności w "Solidarności", a także późniejszej aktywności na polskiej scenie politycznej. Podobną tematykę autor porusza w publikacji "Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności" (2015), analizując przemiany gospodarcze, społeczne i polityczne, które rozpoczęły się w Polsce na przełomie lat 80. i 90. XX wieku.

Ryszard Bugaj to współautor pracy zbiorowej "Żałoba" (2010), stanowiącej kronikę wydarzeń, które nastąpiły po katastrofie smoleńskiej.

Ryszard Bugaj
Data urodzenia

22.02.1944

Miejsce urodzenia

Gawłów

Bibliografia
d2f8dxu

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f8dxu
d2f8dxu
d2f8dxu
d2f8dxu

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj