Trwa ładowanie...
d3bj507
11 lutego 2015, 00:00

Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności

książka
Oceń jako pierwszy:
d3bj507
Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności
Rok wydania
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Uczestnik i świadek tamtych wydarzeń sprzed 25 lat, wówczas jedna z wiodących postaci Solidarności i aktywny polityk, a obecnie profesor ekonomii, Ryszard Bugaj dokonuje, jak sam to określa, próby bilansu polskiej transformacji. Traktując wydarzenia z przełomu 1989/1990 jako kolejną – w perspektywie historycznej – wielką próbę modernizacji Polski oraz polskiej gospodarki, autor kreśli szeroką panoramę tych historycznych przemian i analizuje ich dzisiejsze skutki. Wynik analizy dobrze oddaje tytuł książki, parafrazujący znane powiedzenie Lecha Wałęsy.

Prof. Bugaj nie ogranicza się jednak do opisu tego, co było, ale – znakomicie rozumiejąc, że proces transformacji nie jest zakończony – proponuje konkretne zmiany w wielu obszarach gospodarki i polityki.

Książka świetnie łączy krytyczną refleksję ze współczesnymi dylematami i wyzwaniami stojącymi przed wciąż modernizującą się Polską.

Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności
Numer ISBN

978-83-7561-427-5

Wymiary

158x235

Gatunek

Ekonomia,Polityka

Oprawa

3

Liczba stron

278

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bj507
d3bj507
d3bj507
d3bj507

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj