Trwa ładowanie...
d3lszd1
d3lszd1

Roman Nacht

Roman Nacht jest pierwszym holopatą w Polsce Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Roman Nacht jest pierwszym holopatą w Polsce

Roman Nacht (ur. 1946 roku) to polski myśliciel, interesujący się psychologią praktyczną i ezoteryczną, drogami rozwoju duchowego, zjawiskami parapsychicznymi, ufologią oraz treningiem autogennym. Nacht jest pierwszym polskim holopatą.

Roman Nacht – biografia

W 1964 roku Roman Nacht musiał wyemigrować do Izraela – tak zaczęła się tułaczka polskiego myśliciela po całym świecie, który, tracąc automatycznie obywatelstwo polskie wraz z opuszczeniem ojczyzny, próbuje je odzyskać ze wszystkich sił. W latach 1966-1969 Nacht służył w armii izraelskiej, po odbyciu służby wojskowej wyjechał z Izraela i wrócił do Europy. Zamieszkał we Frankfurcie nad Menem i tam pracował i poszerzał swoje horyzonty.

W 1973 roku Nacht został aresztowany i wtrącony do więzienia w Berlinie Wschodnim, gdzie zamknięto go na 19 miesięcy jako więźnia politycznego.

Od roku 1976 Roman Nacht zaczął interesować się psychologią praktyczną i ezoteryczną oraz treningiem autogennym. Nacht często podróżował, a tam gdzie trafił, skupiał się na otaczających go ludziach i ich obserwował – zawsze był ciekaw obcych kultur i różnego sposobu myślenia. Tak więc, podróżując Nacht zgłębiał wiedzę o drogach rozwoju duchowego, zjawiskach parapsychicznych i życiu pozaziemskim.

Po opuszczeniu Polski, Nacht przebywał, mieszkał i pogłębiał swoją wiedzę w następujących krajach: Izrael, Niemcy, Stany Zjednoczone, Tahiti,Polinezja (wyspa Makemo), Indie (miasto Auroville). W 1977 roku w Tel Awiwie urodził mu się syn (Robert), natomiast w 1981 roku w Chicago przyszła na świat jego córka (Pleya).

W latach 90-tych XX wieku Roman Nacht prowadził instytut medycyny holopatycznej proweniencji austriacko-izraelskiej.

Oprócz tego, polski myśliciel posiada swój kanał na youtube.com, na którym cyklicznie pojawia się jego program pod tytułem: Dobre Wieści Roman Nacht. Ponadto, Nacht prowadzi bloga, na którym komentuje bieżącą politykę, medycynę oraz wydarzenia na całym świecie.

Roman Nacht – Homo Cosmicus

Polski myśliciel ma swoje zasługi na gruncie nauk poświęconych ufologii oraz wiedzy o kosmosie. Będąc w Chicago (1979-1984), Roman Nacht wstąpił do organizacji ANCIENT ASTRONAUT SOCIETY, zakładając w jej ramach centrum poszerzania świadomości, nazywające się HOMO COSMICUS. Podczas obecności Nachta w USA, myśliciel nierzadko był zapraszany jako gość radiowy rozgłośni polonijnych, jego artykuły publikowała każda gazeta polonijna na świecie, a ponadto wygłaszał prelekcje w różnych stanach, np.: w Tucson (Arizona), w stanie Nowy Meksyk.

W latach 80-tych XX wieku w Tel-Awiwie, Roman Nacht powołał do życia CENTRUM ŚWIADOMOŚCI KOSMICZNEJ.

Roman Nacht – książki

Nacht Roman od dawna interesuje się wpływem fenomenu, jakim jest UFO, na rozwój świadomości człowieka, a w jego kręgach zainteresowań znajduje się także holopatia, która mieści się w dziedzinie medycyny energetycznej (rozwiniętej przez austriackiego lekarza - przyjaciela Nachta – doktora Christiana Steinera).

Nacht jest autorem psychografii Podwójna spirala oraz książki Czy ktoś z Państwa pragnie ze mną porozmawiać? (wydawnictwo Poligraf) zawierającej bodziec dla ludzi zainteresowanych samodzielnym i niekonwencjonalnym myśleniem. Roman Nacht w swoim dorobku posiada także tłumaczenia książek z języków obcych na polski, a także przekłada polskie sztuki teatralne na język hebrajski. Z całą pewnością Romana Nachta możemy nazwać człowiekiem wszechstronnym, głęboko świadomym i utalentowanym.

Roman Nacht
Miejsce urodzenia

Kalisz

Bibliografia
d3lszd1

Podziel się opinią

277
49
Share
d3lszd1

d3lszd1
d3lszd1
d3lszd1