Trwa ładowanie...
d1kygyr

Poligraf Wydawnictwo

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Wydawnictwo Poligraf to polskie wydawnictwo z siedzibą w Brzeziej Łące koło Wrocławia. Specjalizuje się w publikowaniu książek podejmujących temat medycyny naturalnej i sztuk orientalnych.

Wydawnictwo Poligraf – informacje ogólne

Wydawnictwo literackie Poligraf zostało założone w 1992 roku przez Karola Kuczyńskiego oraz jego ojca, który był jego wspólnikiem do 2002 roku, gdy odszedł na ememryturę. Pierwsza wydana książka, „Sekrety sanktuarium w Bardzie”, przeszła bez echa. Dopiero publikacja czterech tomów „Tradycyjnej medycyny chińskiej” przyniosły wydawnictwu prestiż, pieniądze i pierwszych wiernych klientów.

W związku z sukcesem książek o tematyce orientalnej właściciele Wydawnictwa Poligraf postanowili ustalić taki właśnie profil kolejnych publikacji. W druku zaczęły pojawiać się pozycje podejmujące temat medycyny naturalnej i ezoteryki, a także po raz pierwszy w Polsce sztuki aranżacji wnętrz tzw. feng shui.

Wydawnictwo Poligraf zastosowało nowatorski jak na tamte czasy kanał sprzedaży wysyłkowej. Swoje oferty zamieszczało w gazetach branżowych, a klienci mogli zamawiać książki telefonicznie lub za pośrednictwem poczty. Drugim rewolucyjnym przedsięwzięciem Wydawnictwa Poligraf było wydawanie książek na zlecenia ich autorów w ramach Systemu Wydawniczego Fortunet. Aktualnie wydawnictwo rozszerza ofertę o inne kraje. Publikuje już dla rynku francuskim, niemieckim, austriackim i szwajcarskim.

Wydawnictwo Poligraf – książki

Początkowo większość książek opublikowanych przez Wydawnictwo Poligraf nawiązywało do ezoteryki i medycyny naturalnej. Po zwróceniu się ku publikowaniu dla autorów w ofercie wydawnictwa pojawiło się wiele tytułów spoza tej tematyki.

Klienci znajdą tu poradniki związane z rozwojem osobistym i biznesem, na przykład „Sukces na giełdzie” Marka Marcinowskiego czy „Potęga języków obcych. Tajemnica sukcesu” autorstwa Łukasza Przewoźnika. Ponadto Wydawnictwo Poligraf publikuje powieści autorów polskich i zagranicznych, a także książeczki dla dzieci, jak chociażby „Baju, baju, baj?” napisaną przez Genę Rosołowską, a także „Laura i niebieski pociąg” Agnieszki Bałagi-Kupis.

d1kygyr
Poligraf Wydawnictwo
Rok powstania

1992

Adres

Młyńska 38

Kod i miasto

Brzezia Łąka k. Wrocławia

Numer telefonu

(071) 3445635

Adres WWW strony internetowej

http://www.wydawnictwopoligraf.pl

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kygyr
d1kygyr
d1kygyr