ycipk-1d8bce
ycipk-1d8bce

Robert Janowski

Robert Janowski znany jako prowadzącyprogramu "Jaka to melodia?" ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Podziel się

Robert Janowski to urodzony w 1961 roku prezenter telewizyjny znany głównie z programu "Jaka to melodia", piosenkarz, aktor i dziennikarz radiowy. Do tego jest autorem poezji i kilku książek.

Robert Janowski – dorobek artystyczny

ycipk-1d8bce

Robert Janowski w początkach swojej kariery występował w teatrach amatorskich i należał do zespołów rockowych takich jak ZOO i Oddział Zamknięty. Swoją pasję teatralną i muzyczną połączył, grając w musicalach m.in. "Metrze" w reżyserii Janusza Józefowicza, które trafiło na Broadway, a także w "West Side Story", "Cyrano" i "Sztukmistrzu z Lublina". Związany jest z warszawskim Teatrem Dramatycznym, gdzie zagrał m.in. w "Hamlecie" i "Upadłych Aniołach".

Kariera muzyczna Roberta Janowskiego nie zakończyła się na graniu w zespołach, zaczął solową karierę, wydając pierwszą płytę "Co mogę dać" w 1994 roku. Jego album "Powietrze" (1995) był nominowany do Fryderyków, krążek "Song.pl" (2000) zdobył certyfikat platynowej płyty.

Robert Janowski pracował jako prezenter w radiu RMF FM, od 2012 roku prowadzi audycje w Radiu Złote Przeboje.

Janowski to również kilkukrotne zdobywca Telekamer i Wiktorów, a także Złotej Telekamery za działalność w branży rozrywkowej.

Robert Janowski – książki

ycipk-1d8bce

Robert Janowski jest autorem kilku tomików poezji oraz prozy poetyckiej: "Lustra" (1993), "Głosy" (1999), "Noce" (2001), "Pragnienia" (2004), "Anioły" (2011). Napisał również dwie książki, które ukazały się w 2016 roku: "Muzyka mojego życia", w której Janowski przeprowadza wywiady z osobami ze świata muzyki, oraz "Przypadki. Robert Janowski", w której artysta rozmawia z dziennikarką Marią Szabłowską o swoim życiu prywatnym i o karierze.

Robert Janowski - Szczegóły autora
Data urodzenia

22.03.1961

Miejsce urodzenia

Inowrocław

Bibliografia
ycipk-1d8bce
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-1d8bce
ycipk-1d8bce