Trwa ładowanie...
d19y293

Robert Janowski

ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Robert Janowski to urodzony w 1961 roku prezenter telewizyjny znany głównie z programu "Jaka to melodia", piosenkarz, aktor i dziennikarz radiowy. Do tego jest autorem poezji i kilku książek.

Robert Janowski – dorobek artystyczny

Robert Janowski w początkach swojej kariery występował w teatrach amatorskich i należał do zespołów rockowych takich jak ZOO i Oddział Zamknięty. Swoją pasję teatralną i muzyczną połączył, grając w musicalach m.in. "Metrze" w reżyserii Janusza Józefowicza, które trafiło na Broadway, a także w "West Side Story", "Cyrano" i "Sztukmistrzu z Lublina". Związany jest z warszawskim Teatrem Dramatycznym, gdzie zagrał m.in. w "Hamlecie" i "Upadłych Aniołach".

Kariera muzyczna Roberta Janowskiego nie zakończyła się na graniu w zespołach, zaczął solową karierę, wydając pierwszą płytę "Co mogę dać" w 1994 roku. Jego album "Powietrze" (1995) był nominowany do Fryderyków, krążek "Song.pl" (2000) zdobył certyfikat platynowej płyty.

Robert Janowski pracował jako prezenter w radiu RMF FM, od 2012 roku prowadzi audycje w Radiu Złote Przeboje.

Janowski to również kilkukrotne zdobywca Telekamer i Wiktorów, a także Złotej Telekamery za działalność w branży rozrywkowej.

Robert Janowski – książki

Robert Janowski jest autorem kilku tomików poezji oraz prozy poetyckiej: "Lustra" (1993), "Głosy" (1999), "Noce" (2001), "Pragnienia" (2004), "Anioły" (2011). Napisał również dwie książki, które ukazały się w 2016 roku: "Muzyka mojego życia", w której Janowski przeprowadza wywiady z osobami ze świata muzyki, oraz "Przypadki. Robert Janowski", w której artysta rozmawia z dziennikarką Marią Szabłowską o swoim życiu prywatnym i o karierze.

d19y293

Podziel się opinią

7

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19y293
d19y293
d19y293