Trwa ładowanie...
d1ttjsk

Rick Riordan

facebook.com
Źródło: facebook.com

Rick Riordan to pisarz pochodzący ze Stanów Zjednocznonych. Riordan jest autorem powieści kryminalnych, ale największą sławę przyniósł mu bestsellerowy cykl książek "Percy Jackson i bogowie olimpijscy", który jest zbiorem pięciu powieści w gatunku fantasy.

Rick Riordan - biografia

Rick Riordan Rick podjął studia z zakresu historii i języka angielskiego na Uniwersytecie Teksas w Austin. Po studiach Rick, zanim został sławnym pisarzem, przez lata utrzymywał się z pensji nauczycielskiej. Obecnie amerykański pisarz żyje w Bostonie, ma żonę oraz dwóch synów.

Rick Riordan - książki

Życie amerykańskiego nauczyciela diametralnie się zmieniło, gdy Riordan opublikował serię powieści dla młodzieży. Głównym bohaterem cyklu Ricka Riordana jest nastolatek Percy Jackson – na pozór zwykły współczesny amerykański chłopak, którego ojcem jest grecki bóg Posejdon.

Rick Riordan napisał siedem książkowych cykli, na które składa się po kilka powieści. Są to następujące serie:

  • "Percy Jackson i bogowie olimpijscy";
  • "Kroniki Rodu Kane";
  • "Olimpijscy Herosi";
  • "39 Wskazówek";
  • "Magnus Chase i bogowie Asgardu";
  • "Półbogowie i Magowie" (opowiadania);
  • "Apollo i boskie próby".

W Polsce prawie wszystkie cykle książkowe Ricka Riordana opublikowało wydawnictwo Galeria Książki, za wyjątkiem "39 Wskazówek", które wydał Initium.

Rick Riordan - adaptacje filmowe

Po wielkim sukcesie książek Riordana, filmowcy z Hollywood postanowili przenieść fikcję literacką na ekrany kin. I tom cyklu, pod tytułem "Złodziej pioruna", ukazał się jako film "Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna" (reż.Chris Columbus) i wystąpili w nim: Uma Thurman, Sean Bean, Pierce Brosnan, Alexandra Daddario i Logan Lerman. W roku 2013 w kinach pojawiła się adaptacja II tomu przygód Percy Jacksona pod tytułem: "Percy Jackson: Morze Potworów" (reż. Thor Freudenthal). W planach jest już nakręcenie trzeciej części filmu, na podstawie III tomu zatytułowanego "Klątwa Tytana".

d1ttjsk

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ttjsk
d1ttjsk
d1ttjsk