Trwa ładowanie...

Otwarta Rzeczpospolita składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie książki Rafała Ziemkiewicza

Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita zarzuca Rafałowi Ziemkiewiczowi promowanie antysemityzmu. Złożyło zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

Otwarta Rzeczpospolita składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie książki Rafała ZiemkiewiczaŹródło: ONS.pl
d39jvyf
d39jvyf

Rafał Ziemkiewicz promuje swoją nową książkę "Cham niezbuntowany". Fragmenty publikowane w sieci oburzyły Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita, które powstało, by przeciwdziałać antysemityzmowi i ksenofobii. Stowarzyszenie złożyło zawiadomienie do prokuratury, a na swojej stronie zamieściło oświadczenie, którego fragmenty publikujemy poniżej.

Otwarta Rzeczpospolita w sprawie najnowszej książki Rafała Ziemkiewicza

Kilka dni temu Rafał Ziemkiewicz zapowiedział premierę swojej najnowszej książki "Cham niezbuntowany". Publikowane w Internecie fragmenty nie pozostawiają wątpliwości, że w książce głoszone są poglądy o charakterze antysemickim, mające wywołać nienawiść do Żydów, a także podać w wątpliwość historyczne fakty dotyczące Zagłady Żydów podczas II wojny światowej.

Zobacz także: Wstrząsające słowa Mariana Turskiego. "Nie bądź obojętny"

Autor, którego książka jest promowana przez publiczne media, publikujące jej fragmenty, pisze m.in.: "syjonizm pod wpływem Holokaustu, a raczej mitu Holokaustu, który sam zbudował, nabrał szczególnego okrucieństwa. Shoah dowiódł, twierdzą dziś jego prominentni przedstawiciele, że Żydzi muszą być bezwzględni". Fragment ten, obok wątpliwości natury prawnej –mówienie o "micie Holokaustu" nosi znamiona penalizowanego kłamstwa oświęcimskiego – budzi najgorsze skojarzenia z językiem propagandy z Marca1968 roku, kiedy używano określenia "syjoniści", bez jakiegokolwiek związku z rzeczywistym znaczeniem tego słowa, jako inwektywy skierowanej przeciwko Żydom w ogóle. […]

d39jvyf

Protestujemy przeciwko promowaniu w mediach społecznościowych i publicznych tego rodzaju siejących nienawiść i szerzących kłamstwa opinii. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych oraz publicznego znieważenia grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej (art. 256 pt. 2 i art. 257 kk) złożyliśmy zawiadomienie do Prokuratury. Jednocześnie apelujemy do dystrybutorów książki, księgarzy i sprzedawców, o jej niepromowanie, a jeśli to możliwe –wycofanie jej ze sprzedaży.

d39jvyf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d39jvyf