Trwa ładowanie...
d1dbkke

Radio Armageddon

książka
d1dbkke
Oceń jako pierwszy:
Radio Armageddon
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
978-83-89603-57-9_72510_F.jpg
Inne
Źródło: Inne

Przejmujący obraz zbiorowej samotności w czasach, kiedy każdy gest sprzeciwu prędzej czy później zamienia się w towar, oraz w świecie, w którym każde wypowiedziane słowo ostatecznie staje się po prostu hałasem. Tej powieści nie można przeoczyć: to nasz czas i nasz świat.

Tytułowy zespół Radio Armageddon, założony przez czworo znajomych, ma być wyrazem odmienności, a równocześnie pełnego furii buntu przeciwko spłyconej i wszędobylskiej rzeczywistości. Sprawy komplikują się, kiedy w niewiadomych okolicznościach ginie jego lider, Cyprian, a sama rzeczywistość okazuje się całkowicie ometkowana, niepodatna na gniew ani idealizm, za to w każdej sferze bezlitośnie rządzona przez znacznie potężniejsze mechanizmy sprzedaży i kupna.

Współczesny świat, pokazany przez Jakuba Żulczyka, staje się wściekłym i równocześnie bezradnym krzykiem pokolenia urodzonego po 1989 roku, dla którego dobra konsumpcyjne i odniesienia historyczne nie odgrywają już znaczącej roli (Wszystko już było, więc skoro mamy wszystko, nie mamy nic - jak cynicznie stwierdza jeden z bohaterów), natomiast świadomość nieustającego podlegania formatowaniu przez media, slogany reklamowe, wolnorynkową pseudoideologię okazuje się niezmiernie dotkliwa.

d1dbkke
Radio Armageddon
Numer ISBN

978-83-89603-57-9

Wymiary

140x200

Gatunek

Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

456

Inne wydania

Warszawa - 2015-01-10

Podziel się opinią

Share
d1dbkke
d1dbkke
d1dbkke
d1dbkke
d1dbkke