Trwa ładowanie...
d1m2g14
23-10-2015 00:00

Psychologia. Kluczowe koncepcje 1. Podstawy psychologii

książka
Oceń jako pierwszy:
d1m2g14
Psychologia. Kluczowe koncepcje 1. Podstawy psychologii
Tytuł oryginalny

Psychology: Core Concepts

Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Nowoczesny przewodnik, który pozwala wszystkim zainteresowanym funkcjonowaniem ludzkiej psychiki, zorientować się w głównych teoriach, pojęciach oraz metodach stosowanych w różnych gałęziach psychologii.

Autorzy, pod wodzą słynnego Philipa Zimbardo, wyjaśniają zagadnienia psychologiczne w swobodnym, przyjaznym stylu. W pięciu tomach opisują eksperymenty, odwołują się do przykładów, prowadzą z czytelnikiem prawdziwy dialog, a nawet rodzaj zabawy, odnosząc się do jego bezpośredniego doświadczenia. Struktura tekstu wraz z układem graficznym ułatwiają zapamiętywanie i wyszukiwanie informacji.

Tom pierwszy wprowadza Czytelnika w świat psychologii jako nauki. Autorzy opisują pułapki zdroworozsądkowego pojmowania problemów psychologicznych oraz sposoby unikania błędów, wynikających z odruchów i nawyków w rozumowaniu. Demaskują pozorne oczywistości i uczą krytycznego myślenia. Czytelnik poznaje główne metody i perspektywy w psychologii, obudowane wiadomościami historycznymi o rozwoju całej dyscypliny. Znajdzie też tutaj podstawowe fakty dotyczące budowy mózgu i układu nerwowego. Dowie się ponadto, jak przebiega jego wszechstronny rozwój od momentu zapłodnienia przez dzieciństwo i okres dorastania, po dorosłość i starość.

Psychologia. Kluczowe koncepcje 1. Podstawy psychologii
Numer ISBN

978-83-0116-241-2

Wymiary

165x235

Gatunek

Psychologia,Psychologia

Oprawa

1

Liczba stron

296

Inne wydania

Warszawa - 2012-04-23

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m2g14
d1m2g14
d1m2g14