Trwa ładowanie...
d15ruza
30-06-2022 10:00

Psychodermatologia. Podejście interdyscyplinarne

książka
Oceń jako pierwszy:
d15ruza
Psychodermatologia. Podejście interdyscyplinarne
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Publikacja Psychodermatologia. Podejście interdyscyplinarne została przygotowana przez zespół specjalistów (alergologów, dermatologów, psychiatrów, psychologów, biologów, biotechnologów oraz immunologów) pod redakcją prof. dr hab. Anny Zalewskiej-Janowskiej. Monografia w sposób holistyczny przedstawia problematykę psychodermatologiczną. Zaprezentowano w niej nurt bio-psycho-społeczny ujmujący człowieka całościowo – od zaproponowania ścieżki diagnostyczno-terapeutycznej, poprzez ocenę wpływu tzw. stresorów środowiskowych, aż do weryfikacji stanu choroby w oparciu o funkcjonowanie osoby w rodzinie i społeczeństwie.
W publikacji skoncentrowano się na najczęstszych chorobach skóry oraz jej struktur, w terapii których tylko całościowe ujęcie profilaktyczno-lecznicze jest skuteczne. Ponadto przedstawiono zmiany skórne, które są wynikiem chorób psychicznych pacjenta.

Publikacja jest skierowana do studentów kierunków lekarskich i pielęgniarskich, a także lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, dermatologów, alergologów, immunologów, psychiatrów, psychologów, biologów oraz innych specjalności medycznych zainteresowanych wpływem stresorów środowiskowych na skórę.

Psychodermatologia. Podejście interdyscyplinarne
Numer ISBN

978-83-01-22350-2

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

208

Język

polski

d15ruza

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15ruza
d15ruza
d15ruza
d15ruza