Trwa ładowanie...
d1fh63h
28-04-2010 00:00

Psalmodia

książka
Oceń jako pierwszy:
d1fh63h
Psalmodia
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Nad sklepieniem ołtarza w cysterskiej Oliwie pojawia się rysa, ta sama, która wiele lat temu oszpeciła niebo nad Pomezanią. Przez szczelinę sączy się pieśń, a na pomorskich gościńcach biczownicy przelewają krew, szerzy się ludożerstwo, lament i strach. Krzyżowcy, by przebłagać Boga, wspierają chrześcijańskie misje za Wisłą. Poganie popełniają zbiorowe samobójstwa.

Biskup pruski Chrystian po klęsce Zakonu Braci Chrystusowych pod Brodnicą, wzywa rycerzy z odległego Calatrava, aby wstępowali do jego zakonu. Do Tyrnawy udaje się dotrzeć tylko jednemu: przeklętemu przez diabła, mistrzowi Florencjuszowi. Wspiera swych braci w rywalizacji z Zakonem Najświętszej Marii Panny, szerzy postrach wśród pogan, a potajemnie szuka Jeziora Łez, w którym ponoć zaklęto spojrzenie Boga i gdzie chronią się neofici z osad spalonych przez krzyżowców.

A młody Prus, który pewnego zimowego poranka traci rodzinę i wiarę w nową religię, pragnie odzyskać święte drzewo. Nie dało ono wybawienia jego najbliższym, lecz stało się dla nich trumną. Nieświadom jest jednak, że to właśnie ten kawałek drewna chrześcijanie ogłoszą relikwią.

Psalmodia
Numer ISBN

978-83-89595-61-4

Wymiary

125x195

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

422

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fh63h
d1fh63h
d1fh63h