Trwa ładowanie...
dkl243d
20-05-2010 00:00

Przywództwo wyższego stopnia

książka
Oceń jako pierwszy:
dkl243d
Przywództwo wyższego stopnia
Tytuł oryginalny

Leading at a Higher Level. Blanchard on Leadership and Creating High Performing Organizations

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Autor stawia serię niewygodnych pytań dotyczących sposobów rządzenia, etyki, emocji i jakości kontaktów międzyludzkich. Najważniejsze z nich można sformułować następująco: czy twoje rządzenie służy tym ludziom, którymi rządzisz, czy tylko twojemu własnemu interesowi? To pytanie powinni usłyszeć i na nie odpowiedzieć: rząd, prezydent, parlament, prezesi firm, przywódcy kościelni. W warunkach demokratycznych najlepszym miejscem do zadawania tego pytania są media. Chodzi o wywołanie publicznej dyskusji na temat motywów i efektów przewodzenia krajem, firmą, kościołem, instytucją edukacyjną... Chodzi o otwarcie się na nowy sposób funkcjonowania. Chodzi o coś większego niż my sami!

Przywództwo wyższego stopnia to proces osiągania wysokich wyników przy sprawiedliwym, pełnym troski i szacunku podejściu do wszystkich osób zaangażowanych. Przywództwo wyższego stopnia polega na wpływaniu na ludzi tak, aby wyzwolić w nich siłę i potencjał w celu osiągnięcia większego dobra. Większe dobro, wyższy cel — to jest coś, co przynosi korzyści wszystkim, którzy są włączeni w jego realizację.

Utopijne ideały? Nic bardziej mylnego. Świadczy o tym długa lista firm, które działają zgodnie z wizją przywództwa wyższego stopnia. Firmy te podjęły wysiłek wysłuchania pracowników i znalazły pomysł, z którym z nieprzymuszonej woli zgadzają się wszyscy. Firmy te zrezygnowały z egoistycznego zapatrzenia w siebie, aby traktowanie klientów jako najważniejszej osoby w firmie było codzienną praktyką — a nie martwym zapisem firmowych regulaminów. Zrezygnowały z wyzyskiwania emocjonalnego i finansowe pracowników, aby osiągnąć niebotyczny poziom zaangażowania w pracę.

Przywództwo wyższego stopnia
Numer ISBN

978-83-01-15104-1

Wymiary

165x245

Gatunek

Organizacja i zarządzanie

Oprawa

6

Liczba stron

288

dkl243d

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkl243d
dkl243d
dkl243d