Trwa ładowanie...
d4l1m74
12-05-2012 00:00

Przypadek to nie wszystko. Moje życie psychologa społecznego

książka
Oceń jako pierwszy:
d4l1m74
Przypadek to nie wszystko. Moje życie psychologa społecznego
Tytuł oryginalny

Not by Chance Alone. My Life as a Social Psychologist

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Aronson kreśli pasjonujący obraz czasów, w których przyszło mu żyć ­– Wielki Kryzys, walka o zniesienie segregacji rasowej, ruch hipisowski, ruch na rzecz wyzwalania potencjału ludzkiego. Sam czynnie uczestniczył w każdym z tych epizodów historii, kilkakrotnie wręcz zmieniając ich bieg. Opowiada o nich przez pryzmat losów własnych i swoich najbliższych. Czyni to jednak w sposób rzadko spotykany – potrafi spojrzeć na historię równocześnie z kilku perspektyw: zwykłego obywatela, aktywnego jej uczestnika, wytrwanego znawcy procesów, jakie towarzyszom i tym wielkim i tym drobnym zmianom społecznym.
Aronson pisze też o ludziach, którzy stworzyli współczesną psychologię społeczną: Abrahamie Maslowie, Jerome Brunnerze, Davidzie McClellandzie, a przede wszystkim o Leonie Festingerze. Ujawnia ich zalety i słabości, nie kryje swoich sympatii i antypatii.

Przypadek to nie wszystko to poruszając i wciągając opowieść, napisana barwnym i żywym językiem. To znakomita lektura nie tylko dla pasjonatów psychologii społecznej, ale też – a może przede wszystkim – dla wszystkich, którzy chcą, choć trochę zrozumieć współczesny świat.

Przypadek to nie wszystko. Moje życie psychologa społecznego
Numer ISBN

978-83-931962-4-1

Wymiary

160x240

Gatunek

Psychologia

Oprawa

7

Liczba stron

304

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l1m74
d4l1m74
d4l1m74
d4l1m74