Trwa ładowanie...
d2ooq45
20-09-2012 00:00

Przeżyłam Oświęcim

książka
Oceń jako pierwszy:
d2ooq45
Przeżyłam Oświęcim
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Książka Krystyny Żywulskiej jest wstrząsającym świadectwem, przedstawiającym dzień po dniu pełne udręczenia życie w obozie zagłady. Mimo upływu lat, zapotrzebowanie czytelników na relację spisaną przez naocznego świadka i ofiarę holokaustu, jest wciąż ogromne.

Autorka przeżyła miesiące głodu w warszawskim getcie, a następnie – od roku 1943 – pobyt kolejno w obozach Auschwitz i Birkenau – aż po ucieczkę z marszu śmierci: w czasie likwidacji obozu. Pozostawiona przez nią – osobę zajmującą się literaturą zawodowo – relacja, jest nie tylko pierwszym (1946), ale i jednym z najbardziej przemawiających do wyobraźni świadectw czasu komór gazowych.

Specjaliści Muzeum Oświęcimskiego dopomogli w przygotowaniu wielu przydatnych wyjaśnień, które pomagają lepiej zrozumieć funkcjonowanie obozu zagłady.

Niniejsze, najnowsze wydanie książki jest pierwszym wolnym od cięć PRL-owskiej cenzury, a co więcej czytelnik znajdzie tam informacje o treści cenzorskich „poprawek” oryginału.

Wydanie wzbogaca 45 zdjęć - pozyskanych z archiwów Muzeum Auschwitz-Birkenau, muzeum holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego - dokumentujących proces grabieży, udręczenia i zagłady, dokonywany przez nazistowską machinę na więźniach obozu.

Przeżyłam Oświęcim
Numer ISBN

83-89782-08-1

Wymiary

125x195

Gatunek

Biografie i autobiografie,Historia powszechna,Biografie i autobiografie,Historia powszechna

Oprawa

1

Liczba stron

318

Inne wydania

Warszawa - 2011-07-12

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ooq45
d2ooq45
d2ooq45