Trwa ładowanie...
d1nplv4
d1nplv4

Przez morze. Z Syryjczykami do Europy

książka
d1nplv4
Oceń jako pierwszy:
Przez morze. Z Syryjczykami do Europy
Tytuł oryginalny

Crossing the Sea: With Syrians on the Exodus to Europe

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
00090645_original_9DB1CB2706402291.jpg
Inne

Odkąd załamał się porządek polityczny na Wschodzie, exodus trwa. Egipt, Somalia, Libia, Erytrea, Jemen, a zwłaszcza Syria – z każdego z tych państw dziesiątki tysięcy uchodźców co roku, ryzykując życie, próbuje przedostać się przez Morze Śródziemne, by uciec od wojen, dyktatur i biedy. By móc żyć bez lęku.

Czeski fotograf Stanislav Krupař i niemiecki reporter Wolfgang Bauer postanowili przebyć drogę, którą pokonują uciekinierzy. Zmienili tożsamość, zaufali przemytnikom i przyłączyli się do Syryjczyków, którzy próbują przedostać się z Egiptu do Włoch. Plan dziennikarzy szybko zweryfikowała rzeczywistość – zostali deportowani, zanim zdążyli postawić nogę na statku, którym mieli dopłynąć do wolności. Udało się im jednak utrzymać kontakt z poznanymi uchodźcami i zrelacjonować ich ciężką walkę o lepsze życie, w której do samego końca nie można być pewnym wygranej.

Przez morze pokazuje prawdziwych ludzi, nie kolejne liczby w statystykach. Syryjczyków, z których każdy ma inną historię. To również opowieść o wspólnocie, która tworzy się, kiedy przyświeca jej jeden cel – wolność. Książka Bauera to apel do Europy, aby dostrzegła najbardziej potrzebujących

d1nplv4
Przez morze. Z Syryjczykami do Europy
Numer ISBN

978-83-8049-233-2

Wymiary

130x200

Gatunek

Reportaż

Oprawa

6

Liczba stron

144

Podziel się opinią

Share
d1nplv4
d1nplv4
d1nplv4
d1nplv4