Trwa ładowanie...
d3qlw05
08-12-2021 17:00

Przez Bieszczady...Opowieści z końca świata

książka
1.0
(1 głos)
Oceń:
d3qlw05
Przez Bieszczady...Opowieści z końca świata
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Bieszczady to nie tylko pełne tłumów i tandety deptaki w Solinie albo Polańczyku, pensjonaty i hotele, zatłoczone latem parkingi, schody na szlakach w parku narodowym, wypełnione architektoniczną pstrokacizną wsie-letniska. Bieszczady to góry (wciąż niezadeptane, niezdewastowane), Bieszczady to ludzie, Bieszczady to życie, którego bieg nie ogranicza się do sezonu, trwającego od wiosny do jesieni.

Reportaże, pisane w latach 1986–2019, opowiadają o takich właśnie Bieszczadach – prawdziwych, tych poza najliczniej uczęszczanymi miejscowościami i szlakami. O Bieszczadach dzikich, pustych, pełnych swobody, a potem zagospodarowywanych, zbliżanych do nowoczesnego świata, tracących ciągłość tradycji, by następnie z zapałem ją odzyskiwać. Zamieszkanych przez ludzi z oryginalnymi biografiami, pełnych miejsc, w których toczyło się i toczy zaskakująco bogate życie, będących sceną wydarzeń, niekoniecznie takich samych jak te, co dzieją się w innych zakątkach Polski.

To mieszanka postaci, zdarzeń i tematów. Czy jednak dla każdego znajdzie się w niej coś interesującego – to już Czytelnik osądzi.

Autor przynajmniej się starał…

Przez Bieszczady...Opowieści z końca świata
Numer ISBN

978-83-7729-653-0

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

468

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qlw05
d3qlw05
d3qlw05
d3qlw05