Trwa ładowanie...
dnmp9q2
17-02-2022 09:00

Pozaziemskie oceany. Poszukiwanie życia w głębinach kosmosu

książka
Oceń jako pierwszy:
dnmp9q2
Pozaziemskie oceany. Poszukiwanie życia w głębinach kosmosu
Tytuł oryginalny

Alien Oceans: The Search for Life in the Depths of Space

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Być może nie ma we wszechświecie nikogo poza nami. Być może powstanie życia jest trudne, a samo życie – rzadkie. A może odległe planety, księżyce i gwiazdy tętnią życiem, którego wciąż jeszcze nie odkryliśmy?

Pod skorupami niewielkich, pokrytych lodem księżyców Jowisza i Saturna znajdują się ogromne oceany, istniejące prawdopodobnie równie długo jak nasza planeta. Czy kryją w sobie jakieś formy życia? Z tej książki dowiemy się, jak nauka poszukuje odpowiedzi na to ekscytujące pytanie.

Kevin Peter Hand, jeden z czołowych naukowców NASA, prowadzi pionierskie badania, które zawiodły go w najróżniejsze zakątki naszego globu. W tej pasjonującej opowieści łączy wiedzę z zakresu planetologii i biologii, aby wyjaśnić, skąd wiemy, że na Europie, Tytanie czy Enceladusie istnieją oceany, i jak zbadać panujące tam warunki.

Odkrycia, które na nas czekają, mogą doprowadzić do rewolucji w sposobie pojmowania naszego miejsca we wszechświecie. Czy rzeczywiście jesteśmy tak wyjątkowi? A może Ziemia jest tylko jedną z wielu żyjących planet orbitujących wokół całkiem przeciętnej gwiazdy?

Pozaziemskie oceany. Poszukiwanie życia w głębinach kosmosu
Numer ISBN

978-83-7886-623-7

Wymiary

140x215

Oprawa

miękka

Liczba stron

374

Język

polski

dnmp9q2

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnmp9q2
dnmp9q2
dnmp9q2
dnmp9q2