Trwa ładowanie...

Powstało wirtualne muzeum pamięci wojny w Ukrainie

W Ukrainie stworzono wirtualne muzeum pamięci obecnej wojny. Fotografie 3D, umieszczone online, pokazują zdjęcia z Buczy, Irpienia, Borodzianki czy Hostomla.

Irpień w marcu 2002 po ataku armii rosyjskiej Irpień w marcu 2002 po ataku armii rosyjskiej Fot: Marek M Berezowski/REPORTER
d1l1wlh
d1l1wlh

Jak podają twórcy muzeum (cytowani przez portal Ukraińska Prawda), chodzi o to, żeby nikt nie zapomniał o tym, co się stało w Ukrainie po wkroczeniu tam wojsk rosyjskich. Muzeum Pamięci Wojennej VR pokaże straszliwą rzeczywistość wojenną, w tym zdjęcia zniszczonych przez Rosjan miejscowości w obwodzie kijowskim.

- Taką cenę zapłaciliśmy za naszą wolność i niezależność – mówią twórcy i dodają: - Jesteśmy pewni, że po zwycięstwie wszystko odbudujemy, a region kijowski znów stanie się miejscem do życia, w którym każdy będzie chciał mieć dom, uprawiać turystykę, skosztować pysznego jedzenia od miejscowych rolników lub przejść tu na emeryturę. Ale nigdy nie będziemy w stanie zapomnieć o tym, co się tu stało. Za pomocą wycieczek 3D zwiedzający będą mogli wejść w straszną rzeczywistość, którą wojna przyniosła ze sobą do Irpenia, Buczy i innych miasteczek.

Wirtualne muzeum można znaleźć tutaj.

Odessa następnym celem Putina. Odliczanie trwa

d1l1wlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d1l1wlh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj