Trwa ładowanie...

Powstało wirtualne muzeum pamięci wojny w Ukrainie

W Ukrainie stworzono wirtualne muzeum pamięci obecnej wojny. Fotografie 3D, umieszczone online, pokazują zdjęcia z Buczy, Irpienia, Borodzianki czy Hostomla.

Share
Irpień w marcu 2002 po ataku armii rosyjskiej Irpień w marcu 2002 po ataku armii rosyjskiej Fot: Marek M Berezowski/REPORTER
dny7cpf

Jak podają twórcy muzeum (cytowani przez portal Ukraińska Prawda), chodzi o to, żeby nikt nie zapomniał o tym, co się stało w Ukrainie po wkroczeniu tam wojsk rosyjskich. Muzeum Pamięci Wojennej VR pokaże straszliwą rzeczywistość wojenną, w tym zdjęcia zniszczonych przez Rosjan miejscowości w obwodzie kijowskim.

- Taką cenę zapłaciliśmy za naszą wolność i niezależność – mówią twórcy i dodają: - Jesteśmy pewni, że po zwycięstwie wszystko odbudujemy, a region kijowski znów stanie się miejscem do życia, w którym każdy będzie chciał mieć dom, uprawiać turystykę, skosztować pysznego jedzenia od miejscowych rolników lub przejść tu na emeryturę. Ale nigdy nie będziemy w stanie zapomnieć o tym, co się tu stało. Za pomocą wycieczek 3D zwiedzający będą mogli wejść w straszną rzeczywistość, którą wojna przyniosła ze sobą do Irpenia, Buczy i innych miasteczek.

Wirtualne muzeum można znaleźć tutaj.

dny7cpf

Odessa następnym celem Putina. Odliczanie trwa

dny7cpf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dny7cpf
dny7cpf