Trwa ładowanie...
d3r5vw2

Wydawnictwo Portret

Portret to niezależne i niszowe olsztyńskie wydawnictwo o zasięgu ponadregionalnym, promujące literackich debiutantów z całego kraju i wydające kilka książek rocznie. Oficyna Portret zaczęła wydawać książki w 1999 roku, pismo literackie o tej samej nazwie, powstała w 1995 roku. W 2010 roku zakończono działalność tego kulturowego przedsięwzięcia. Pierwszym redaktorem czasopisma i oficyny był Mariusz Sieniewicz, a następnie tę funkcję przejęła Bernadetta Darska.

Portret – wydawnictwo literackie

Czasopismo Portret na swoich łamach prezentowało poezję i prozę, grafikę i fotografię oraz przekłady i eseje.

Równolegle do magazynu Portret (czasopismo cechowało się pięknem sztuki edytorskiej), w którym mogliśmy poczytać recenzje krajowej literatury i przyjrzeć się tematom społeczno-kulturalnym, wydawano książki debiutujących polskich literatów.

Portret – promocja literatury polskiej

Dzięki wydawnictwu Portret Polacy przez prawię dekadę mieli szansę poznać nie tylko wartościowe, oryginalne debiuty, ale również głośne książki, których autorzy są dzisiaj znani i cenieni, a ich książki wydają duże wydawnictwa.

Mariusz Sieniewicz przez wydawnictwo Portret wydał swoją książkę "Prababka" z 1999 roku. Książki "Japońska wioska" (1999) Joanny Wilengowskiej oraz "Taka ładna" (2004) pióra Moniki Mostowik również zawdzięczają swoje wydanie oficynie Portret. Warto tu napomknąć także o Tomaszu Białkowskim, który w wydawnictwie opublikował kilka powieści, oraz o poetach – Marcinie Włodarskim i Krzysztofie Kowalewskim.

Ostatnimi pozycjami wydanymi przez wydawnictwo Portret są debiuty: Ewy Berent (powieść "Rdza", 2008), Macieja Meleckiego (wybór wierszy) oraz Ewy Furgał (tom poezji "Ekstremizmy", 2008).

d3r5vw2
Wydawnictwo Portret
Rok powstania

1999

Adres

ul. Kołobrzeska 25/14

Kod i miasto

10-431 Olsztyn

Adres WWW strony internetowej

portret.org.pl

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

Wydawnictwo

d3r5vw2
d3r5vw2
d3r5vw2
d3r5vw2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj