Trwa ładowanie...
d3ju31e

Połamane skrzydła

książka
d3ju31e
Oceń jako pierwszy:
Połamane skrzydła
Tytuł oryginalny

Al-Adżniha al-mutakassira

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Połamane skrzydła
Materiały prasowe

Połamane skrzydła to poruszająca opowieść o pierwszej miłości, pełna głębokich przemyśleń, pokazująca prawdziwe mistrzostwo słowa, tak charakterystyczne dla literatury arabskiej. Jest to jedna z pierwszych publikacji Khalila Gibrana — znanego na całym świecie libańskiego autora, którego najsłynniejsze dzieło pt. Prorok, zostało przetłumaczone na ponad 20 języków! Równo sto lat od daty amerykańskiego wydania Połamane skrzydła po raz pierwszy ukazały się w języku polskim, w bezpośrednim przekładzie z arabskiego oryginału.

Powieść, znana jako prawdziwa perełka literatury arabskiej, powstała w 1912 r., będąc zwiastunem nadchodzących w ówczesnym Libanie przemian społeczno-kulturowych. Połamane skrzydła inspirowały ruch emancypacyjny w krajach arabskich, budzący się do życia w pierwszej połowie XX wieku, ale też zaznaczyły się w kulturze popularnej Zachodu, chociażby w ruchu hipisowskim lat 60-tych. Mają w sobie ducha rewolucji i niezgody na porządek świata ustalający granice wolności. We wdzięczny, poetycki sposób przenoszą czytelnika na zupełnie inną płaszczyzną odczuwania, gdzie granice tego świata zacierają się, a to, co pozostaje, tworzy wręcz niematerialny obraz utkany z wiecznych wartości, takich jak miłość i prawda.

Książkę wzbogaca wstęp autorstwa prof. Marka M. Dziekana, wybitnego arabisty, pracownika m.in. Katedry Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego, przybliżający czytelnikom postać autora i znaczenie powieści.

O Autorze

Khalil Gibran — libański poeta, pisarz, malarz. Autor wydanej w 1923 r. powieści poetyckiej Prorok, przetumaczonej na ponad 100 języków, która pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych bestsellerów wszechczasów.

d3ju31e
Połamane skrzydła
Numer ISBN

978-83-933112-1-7

Wymiary

115x195

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

114

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d3ju31e
d3ju31e
d3ju31e
d3ju31e
d3ju31e