Trwa ładowanie...
d1n7t7m
14-07-2020 12:00

Pokonaj problemy i lęki. Terapia poznawczo-behawioralna w praktyce

książka
Oceń jako pierwszy:
d1n7t7m
Pokonaj problemy i lęki. Terapia poznawczo-behawioralna w praktyce
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Książka przedstawia rzetelną wiedzę o jednej z najskuteczniejszych metod rozwiązywania problemów – psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Pierwsza część poradnika wprowadza w problematykę TPB i pomaga zrozumieć jej ideę. Prezentuje podstawowe informacje dotyczące historii i skuteczności terapii poznawczo-behawioralnej oraz ciekawostki związane z funkcjonowaniem ludzkiego mózgu.

Obszerna część praktyczna pokazuje, jak wykorzystać narzędzia TPB w praktyce. Kolejne rozdziały poświęcone są takim problemom jak długotrwały stres, depresja, destrukcyjna złość czy zamartwianie się. Autorka przedstawia liczne testy do autodiagnozy, omówienie istoty danego problemu oraz wskazówki, jak radzić sobie z trudnościami i zacząć czerpać radość z życia. Różnorodne techniki i ćwiczenia zaprezentowane w tej książce zachęcają do aktywnej pracy z myślami, przekonaniami i założeniami, które doprowadzą do trwałej przebudowy dotychczasowego stylu myślenia, funkcjonowania i życia.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?

przedstawia rzetelną wiedzę na temat terapii poznawczo-behawioralnej i odpowiada na pytania dotyczące skuteczności psychoterapii i samopomocy

zawiera praktyczne i konkretne rozwiązania, jak uwolnić się od negatywnego myślenia oraz osiągnąć wewnętrzną równowagę

wyjaśnia, czym są myśli automatyczne, przekonania kluczowe i pośredniczące, zniekształcenia poznawcze, oraz podpowiada, jak nad nimi zapanować

podpowiada, jak wykorzystać wiedzę psychologiczną do podniesienia jakości swojego życia

Książka ukazała się wcześniej pod tytułem Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki.

O autorce:

Magdalena Staniek – psycholog, psychoterapeutka. Pracuje w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii schematów. Autorka książki Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą wydanej w serii Samo Sedno.

Pokonaj problemy i lęki. Terapia poznawczo-behawioralna w praktyce
Numer ISBN

978-83-66404-60-1

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

248

Język

polski

d1n7t7m

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n7t7m
d1n7t7m
d1n7t7m
d1n7t7m