Trwa ładowanie...

Pogoda Ducha Bartka Jędrzejaka uwieczniona na Zaczytanej Ławce

Mieszkańcy Warszawy byli świadkami wyjątkowego wydarzenia. Na Bulwarach Wiślanych stanęła niezwykła Zaczytana Ławka Pogody Ducha. W odsłonięciu nietypowego mebla miejskiego w kształcie otwartej książki wziął udział dziennikarz TVN Bartek Jędrzejak, który jest ambasadorem ławki.

Pogoda Ducha Bartka Jędrzejaka uwieczniona na Zaczytanej ŁawceŹródło: Materiały prasowe
d2734sy

Malowniczą i przyciągającą uwagę Zaczytaną Ławkę, która została odsłonięta w piątek zaprojektowała Kinga Kulawiecka. Inspiracją do jej powstania była działalność Bartka Jędrzejaka, który z uśmiechem na twarzy zapowiada Polakom pogodę na ekranach telewizorów.

Podziwiając nowy element infrastruktury Warszawy każdy będzie mógł przypomnieć sobie niesamowitą aurę towarzyszącą każdej z pór roku, a przy okazji zastanowić się nad tym, jak dba o siebie i swoje otoczenie. Projekt ławki, której ambasadorem został dziennikarz, a mecenasem Alior Bank, ma w humorystyczny sposób przenieść nas w zimowy krajobraz podczas upalnych dni, a jesienią na wiosenną łąkę pełna kwiatów.

Uroczystości odsłonięcia nowego miejskiego mebla towarzyszył szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Ambasador zabrał zgromadzonych w świat wyobraźni i ulubionych bohaterów literackich podczas wspólnego czytania bajek, wśród których nie zabrakło oczywiście przygód Tupcia Chrupcia.

d2734sy

Organizator, Fundacja Zaczytani.org, otworzył również specjalne przedszkole, w którym dzieci mogły się bawić, rysować i brać udział w grach edukacyjnych, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie odpoczywali w strefie relaksu, gdzie czekały na nich wygodne miejsca siedzące i Zaczytana Półka pełna książek.

Ławki w kształcie otwartych książek cyklicznie pojawiają się w przestrzeni publicznej w całej Polsce. Na ulicach miast, w parkach czy w alejkach galerii handlowych - wszędzie, gdzie staną wzbudzają zainteresowanie i uśmiech przechodniów. Przekazują wyjątkowe i ciekawe treści w niestandardowy i inspirujący sposób. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Zaczytani.org, a partnerem w jej realizacji Alior Bank.

Zaczytane Ławki to nasze podziękowanie dla wszystkich, którzy wspierają Wielką Zbiórkę Książek i pomogli nam już zebrać niemal 1.8 mln utworów. Zaangażowanie i ofiarność mieszkańców miast pozwala nam otwierać setki nowych bibliotek w szpitalach. Mamy nadzieję, że nasze meble sprawią, że przechodnie zatrzymają się na chwilkę i…. poczytają książkę - mówi Katarzyna Nawrocka rzecznik prasowy Fundacji Zaczytani.org.

Misją Fundacji Zaczytani.org jest promocja czytelnictwa i pomoc małym pacjentom. W 2018 roku fundacja rozpoczęła również program bajkoterapii. Wolontariusze odwiedzają szpitale, czytają dzieciom i wspólnie omawiają lektury. Inne działania Zaczytanych to m.in. otwieranie oddziałowych bibliotek w szpitalach w całej Polsce i coroczna Wielka Zbiórka Książek.

d2734sy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2734sy