Trwa ładowanie...
dcztaj5
17-11-2023 16:20

Poezja naszych dni, tom 5

książka
Oceń jako pierwszy:
dcztaj5
Poezja naszych dni, tom 5
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Poezja naszych dni to zbiór wierszy opublikowanych przez Wydawnictwo Borgis w ramach projektu, którego celem było stworzenie antologii poezji współczesnej podejmującej tematy bliskie człowiekowi XXI wieku.
W książce znalazło się 210 utworów 55 poetów – są to teksty zarówno debiutantów, jak i pisarzy mogących pochwalić się sporym dorobkiem literackim. Autorzy reprezentują różne pokolenia, wykonują różne zawody, pochodzą z różnych zakątków Polski, zatem spojrzenie każdego z nich na otaczającą nas rzeczywistość jest inne i niepowtarzalne. Różnorodna jest również tematyka wierszy – mówią one o miłości i rozmaitych jej obliczach, opiewają piękno natury, ale też pokazują kruchość naszej egzystencji. Kilka z nich nawiązuje także do kondycji współczesnego człowieka, któremu przyszło żyć w dzisiejszych niestabilnych czasach – w cieniu niedawnej epidemii koronawirusa i w obliczu wciąż toczącej się wojny w Ukrainie.
Pomimo swej odmienności wszystkie teksty opublikowane w piątym tomie antologii „Poezja naszych dni” składają się na portret świata, w którym żyjemy, gdzie problemy codzienności są równie ważne jak ponadczasowe uczucia i wartości.

Poezja naszych dni, tom 5
Numer ISBN

978-83-67642-57-6

Wymiary

125x195

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

464

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcztaj5
dcztaj5
dcztaj5
dcztaj5