Trwa ładowanie...
dmqtz2a
05-11-2011 00:00

Podróżnik stulecia

książka
Oceń jako pierwszy:
dmqtz2a
Podróżnik stulecia
Tytuł oryginalny

El viajero del siglo

Rok wydania
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Miasto przypominające labirynt, z którego nie sposób się wydostać. Enigmatyczny podróżnik, który ma właśnie wyjechać, gdy niespodziewanie zatrzymuje go niezwykła postać, na zawsze zmieniając jego przeznaczenie.

Podróżnik stulecia to zaskakująca opowieść ukazująca wiek XIX z perspektywy wieku XXI. Andrés Neuman tworzy kulturową mozaikę podporządkowaną emocjonującej fabule, pełnej intryg, humoru oraz fascynujących postaci, a wszystko to za pomocą pełnego świeżości stylu, który czaruje dojrzałością językową i plastycznością wyrazu. Całości dopełnia literatura i niezapomniana miłość, której płomień z taką samą dzikością trawił będzie łóżko, co książki, a także zmyślony świat, w którym jak w soczewce skupiają się konflikty nowoczesnej Europy.

Podróżnik stulecia to czwarta powieść Andrésa Neumana, która została przetłumaczona na dziesięć języków, otrzymała Nagrodę Alfaguara, wyróżnienie jako książka roku, przyznane przez najważniejsze holenderskie czasopisma, oraz została uznana przez krytyków za jedną z pięciu najlepszych książek roku napisanych w języku hiszpańskim, otrzymując także prestiżową Narodową Nagrodę Krytyków Literackich w Hiszpanii.

Podróżnik stulecia
Numer ISBN

978-83-930559-7-5

Wymiary

145x205

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

568

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmqtz2a
dmqtz2a
dmqtz2a