Trwa ładowanie...
d4dv7pq
25-11-2020 08:00

Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu

książka
Oceń jako pierwszy:
d4dv7pq
Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Potrafią śpiewać nocą. Są nawet na Marsie. Skrywają prastare bakterie i wirusy z czasów, gdy po Ziemi chodziły mamuty. Lodowce – to od nich zależy nie tylko przyszłość Ziemi, ale także nasza codzienność.

JEDYNY TAKI REPORTAŻ O LODZIE I ZMIANIE KLIMATU, który odpowiada na pytania nawet najbardziej zaciekłych geeków klimatycznych.

Glacjolog dr Jakub Małecki, autor bloga Glacjoblogia, rozmawia z dziennikarką Julitą Mańczak o swojej pasji, fascynującej arktycznej krainie. Na Spitsbergen regularnie przyciąga go hipnotyzujące piękno lodowców. Tam bada życie i zdrowie lodowych gigantów.

Opowieści jego i innych kluczowych ekspertów w dziedzinie klimatu obrazują złożoność lodowcowego świata i prawdę na temat przyszłości planety. Piotr Pustelnik zdradza powody, dla których himalaiści już wkrótce mogą zostać na zawsze odcięci od niektórych szczytów. Jaki wpływ na naszą codzienność mają lód na Marsie, lodowce w Karakorum, wulkany na drugim końcu świata? Ten reportaż pozwala zrozumieć świat, w jakim żyjemy.

NASZA PRZYSZŁOŚĆ ZAPISANA JEST W LODZIE

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu
Numer ISBN

978-83-240-7087-9

Wymiary

140x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

320

Język

polski

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dv7pq
d4dv7pq
d4dv7pq
d4dv7pq