Trwa ładowanie...

Oddała książkę po 300 latach. Chrzestna zawarła to w testamencie

Do parafialnej biblioteki w Sheffield odesłano przetrzymaną przez czytelnika książkę. Szacuje się, że od jej wypożyczenia minęło 300 lat.

Książka - zdjęcie ilustracyjne Książka - zdjęcie ilustracyjne Źródło: Pexels, fot: George Sharvashidze
dfujd2b
dfujd2b

"Wiara i praktyka człowieka z Kościoła anglikańskiego" wróciła do parafialnej biblioteki w północnej Anglii. Kiedy książka została wypożyczona, katedra w Sheffield była jeszcze kościołem parafialnym, przy którym działała słynna ponoć biblioteka. Dziś z jej zbiorów zostało jedynie kilka woluminów z tamtego okresu. Księgozbiór prawdopodobnie uległ rozproszeniu na początku XIX w.

Egzemplarz, który wrócił do Sheffield, jest powstałym 1704 r, przedrukiem książki napisanej w 1688 r. Książkę odesłano pocztą. Do niezwykłej przesyłki dołączono list. Z jego treści wynika, że zabytkowy egzemplarz był w posiadaniu kobiety, która zmarła i w ostatniej woli zaznaczyła, że książka powinna powrócić do parafii w Sheffield.

Zobacz: Katedra Notre Dame w Paryżu. To już dwa lata od pamiętnego pożaru

"Wrócił do nas, ponieważ pewna dama z Walii, której zmarła matka chrzestna, znalazła ją wśród jej rzeczy. W testamencie widniał zapis, aby książka wróciła do katedry w Sheffield" - mówił w lokalnych mediach Wielebny Keith Farrow.

dfujd2b

Katedra nie prowadzi już biblioteki, ale po konserwacji kanonik planuje umożliwić parafianom zapoznanie się z odzyskaną po 300 latach publikacją. W książce znajduje się zapis, który potwierdza, że egzemplarz pochodzi ze słynnej niegdyś biblioteki przy kościele w Sheffield, który został wybudowany w 1430 r.

Duchowny żartuje, że dzięki karze za przetrzymanie katedra mogłaby odnowić sobie dach. Ale z jego wypowiedzi jasno wynika, że bardzo cieszy się ze znaleziska. Niestety nie wiadomo dokładnie, w którym miejscu mieściła się kiedyś słynna biblioteka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dfujd2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfujd2b