Trwa ładowanie...
d3p1bym

Piotr Wójcik

Piotr Wójcik jest fotografem z dużym doświadczeniem i prezesem fundacji Picture Doc. Wolność to jedno z kluczowych zagadnień w jego pracy zawodowej. Skupia się przede wszystkim na fotografii portretowej oraz dokumencie i na nowych mediach.

Piotr Wójcik – życiorys zawodowy

Piotr Wójcik (rocznik 1967) jest absolwentem historii Kościoła w Akademii Teologii Katolickiej. Kolportował wydawnictwa podziemne, pracował jako drukarz w wydawnictwie, był fotografem w tygodniku podziemnym. Okres przemian z 1989 roku to już czas pracy Piotra Wójcika jako fotoreportera dla ”Gazety Wyborczej”, a potem szefowania działowi fotograficznemu przez całą dekadę. Zrobił tutaj łącznie 30 fotoreportaży.

Aktualnie Wójcik pracuje z aparatem jako niezależny fotograf, redaguje wydawane albumy, inicjuje działania artystyczne, jest kuratorem wystaw, pasjonuje się dokumentem fotograficznym, wykłada w szkole filmowej w Łodzi. Wystawia zdjęcia nawet na polskich dworcach kolejowych, w latach 90. był niejednokrotnie nagradzany za fotografie.

Piotr Wójcik – książki

Piotr Wójcik jest autorem projektu dokumentalnego ”Polskie Wolności”. Wraz z reporterką, Justyną Pobiedzińską, na ćwierćwiecze rocznicy przemian politycznych dzięki Narodowemu Centrum Kultury wydali album poświęcony zmianom w Polsce po 1989 roku. Przy książce dodatkowo współpracowali z Michałem Bonim, Tomaszem Kiznym oraz Pawłem Wrońskim. Spędził ponad 20 lat na dokumentacji życia Romów na terenie Europy, o czym możemy się przekonać w jego książce. Współtworzył także romski kwartalnik, zrobił film o Edwardzie Dębickim. A fotografie Piotra Wójcika znajdziemy na licznych okładkach książek w Polsce i okładkach magazynów w Europie.

Piotr Wójcik
Bibliografia
d3p1bym

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p1bym
d3p1bym
d3p1bym