Trwa ładowanie...
drb17w0
19-11-2015 00:00

Pieśń trubadura

książka
Oceń jako pierwszy:
drb17w0
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Edward Hirsch, jeden z najwybitniejszych żyjących poetów amerykańskich, nazywany jest „adwokatem poezji”. Rozległa erudycja i pasja, z jaką zachłannie czyta i propaguje poezję, sprawiła, że jego krytycznoliterackie książki, wśród nich How to Read a Poem (1999), zyskały status bestsellerów. Opublikował dziewięć tomów poetyckich, prawie wszystkie wyróżniono najbardziej prestiżowymi nagrodami literackimi. Ostatnio ukazały się The Living Fire: New and Selected Poems (2011) oraz Gabriel (2014) – wstrząsająca elegia napisana po śmierci syna.

Poezja Hirscha żywo reaguje na współczesność, ale cechuje ją też wyjątkowe wyczulenie na historię – jego wiersze dotykają zjawisk tak dramatycznych jak Holokaust i okrucieństwa nazizmu. Jak zaświadcza poeta, ocalanie od zapomnienia tego, co zagrożone i ginące, poszukiwanie w świecie pierwiastka metafizycznego zawdzięcza on wpływowi polskiej szkoły poezji, która nauczyła go „opiewać ziemskie i pozaziemskie tajemnice”.

Pieśń trubadura
Numer ISBN

978-83-240-4062-9

Wymiary

150x225

Gatunek

Poezja i aforyzm

Oprawa

6

Liczba stron

96

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drb17w0
drb17w0
drb17w0
drb17w0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj