Trwa ładowanie...
d42k0ae
14-11-2011 00:00

Pierwsza księga Virgi. Słońce Słońc

książka
Oceń jako pierwszy:
d42k0ae
Pierwsza księga Virgi. Słońce Słońc
Tytuł oryginalny

Sun of Suns

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Jest odległa przyszłość. Świat znany pod nazwą Virga to fulerenowy balon o średnicy trzech tysięcy mil, wypełniony powietrzem, wodą oraz dryfującymi kawałkami skał. Ludzie żyjący w jego wnętrzu zmuszeni są konstruować własne fuzyjne słońca oraz „miasta”, które kształtem przypominają ogromne, drewniane koła ze szprychami, wprawiane w ruch celem otrzymania wirówkowej namiastki grawitacji.

Młody, sprawny i zgorzkniały Hayden Griffin jest bardzo groźnym człowiekiem. Przybywa do Rushu, stolicy Slipstreamu, z jedną myślą: wywarcia krwawej zemsty na mordercach swoich rodziców. Jego celem jest admirał Chaison Fanning, dowódca floty Slipstreamu, który podbił dryfujące państwo Aerie, ojczyznę Haydena. Fakt, że chłopak spędził okres dorastania w różnych, mało bezpiecznych miejscach, nie wróży Fanningowi zbyt dobrze...

Słońce Słońc to wyśmienita, przyprawiona szczyptą steampunka powieść przygodowo-fantastyczna traktująca o zemście, powinności oraz... powietrznych piratach, jakich jeszcze nie znaliście. Wszystko to osadzone w świecie tak niesamowitym, że aż nieprawdopodobnie realnym. To lektura, od której ciężko się oderwać.

Pierwsza księga Virgi. Słońce Słońc
Numer ISBN

978-83-932319-5-9

Wymiary

125x195

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

356

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42k0ae
d42k0ae
d42k0ae