Trwa ładowanie...
d3wwcx6
10-02-2015 00:00

Panda Bonia

książka
Oceń jako pierwszy:
d3wwcx6
Panda Bonia
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Opowieść o małej pandzie Boni, która nie umiała chodzić po drzewach i choć cała rodzina namawiała ją do podejmowania prób i ćwiczeń, Bonia uznała, że się tego nie nauczy.

- Wszystkie PANDY chodzą po drzewach! Mama chodzi, Tata chodzi i ja chodzę po drzewach! Uwielbiamy chodzić po drzewach!

- Ale ja nie jestem WSZYSTKIE PANDY – oburza się Bonia. - Ja jestem Panda Bonia!

I wszystko toczyłoby się jak zwykle, gdyby Bonia nie zaprzyjaźniła się ze Szczekuszką, która potrzebowała pomocy. A żeby pomóc, trzeba było wejść na drzewo… Opowieść terapeutyczna motywująca dzieci w trakcie rehabilitacji oraz pokonywania rozmaitych życiowych barier.

Panda Bonia to książka dla dzieci, ale i dla rodziców, którzy kochają swoje dziecko tak bardzo, że w momencie zagrożenia niepełnosprawnością podejmują wspólnie z nim walkę o jak najpełniejszą sprawność fizyczną i umysłową. Rehabilitacja to nie tylko sprawa codziennych fizycznych zmagań dziecka. Panda Bonia pokazuje wyraźnie, że w walce o jak najlepsze funkcjonowanie współpracuje cała rodzina. Nie zapomina się o zabawie, byciu ze sobą w pełnym kontakcie zgodnym z potrzebami każdego członka rodziny. Książka daje nadzieję, że w pewnym momencie żmudnej rehabilitacji samo ćwiczące dziecko zauważy potrzebę wytężonej pracy. Dzięki ciepłemu i pełnemu zrozumienia wsparciu rodziny, towarzyszącemu czule a zarazem stanowczo, zdecydowanie i z pełną wiarą w codziennych zmaganiach, dziecko osiągnie zwycięstwo: uzyska maksymalną samodzielność przy swoim optymalnym rozwoju i zaakceptuje siebie takim, jakie jest, bo otoczone akceptacją bliskich wygrywa i przegrywa z pełną samoakceptacją obu stanów i idzie szczęśliwe w
nowy świat.

Panda Bonia
Numer ISBN

978-83-7551-413-1

Wymiary

205x205

Gatunek

Powieści i opowiadania,Dziecięce i młodzieżowe

Oprawa

6

Liczba stron

32

d3wwcx6

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wwcx6
d3wwcx6
d3wwcx6