Trwa ładowanie...
dfmr9ny
15-04-2010 00:00

Pamięć Włoch

książka
Oceń jako pierwszy:
dfmr9ny
Pamięć Włoch
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

We Włoszech spojrzeć można w przeszłość, nie gubiąc własnej indywidualności, można podziwiać artystyczne dokonania, nie zapominając o ich miejscu w historycznym rozwoju. Włochy będą zawsze szczególnie bliskie tym, którym bliski jest obraz swobodnej jednostki współtworzącej społeczny ład, jednostki otwartej ku przyszłości, doceniającej swą przeszłość, czującej ziemię nogami, wsłuchanej w bicie serca i krwi, obdarzonej sumieniem, spoglądającej w niebo z obawą i nadzieją.

Włochy są nie tylko najpełniejszym palimpsestem naszej kultury. W kolejnych historycznych nawarstwieniach zaszyfrowany jesr również wzór osobowy. A raczej szereg wzorów przybierających rozmaite kostiumy, wyrażonych w języku rozmaitych formacji dziejowych, lecz uchwytnych także i dla nas. Pamięć Włoch ożywa, stając się naszą pamięcią. Ożywa odbita w indywidualnym spojrzeniu, gdy sztuka i historia choćby na moment przemówią, pozwolą się dotknąć obnażoną, unerwioną dłonią.

Pamięć Włoch Wojciecha Karpińskiego to ujęty w osobistej tonacji przewodnik dla tych, którzy chcieli by odbyć w rzeczywistości czy w wyobraźni podróż do Italii, po raz pierwszy bądź po raz setny.

Pamięć Włoch
Numer ISBN

83-87316-15-6

Wymiary

140x200

Gatunek

Biografie i autobiografie,Literatura podróżnicza,Historia sztuki,Biografie i autobiografie,Literatura podróżnicza,Historia sztuki

Oprawa

6

Liczba stron

275

Inne wydania

- 2008-05-26

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfmr9ny
dfmr9ny
dfmr9ny
dfmr9ny