Trwa ładowanie...
d2v2a7c
30-03-2020 12:00

Opowieść o Vodimorze. Część V. Powrót Vodimore’a. Diabeł Tasmański

książka
Oceń jako pierwszy:
d2v2a7c
Opowieść o Vodimorze. Część V. Powrót Vodimore’a. Diabeł Tasmański
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W 2016 roku ukazała się pierwsza część z cyklu "Opowieść o Vodimorze" zatytułowana "Anioł Stróż". Książka na pograniczu sensacji i surrealizmu zdobyła zainteresowanie czytelników. Tytułowy bohater rozprawia się w niej z siłami ciemności, które szukają możliwości, żeby zawładnąć ludzkością i zaprowadzić swój porządek. Poprzednio był to terroryzm islamski, z kolei w niniejszej książce chory nacjonalizm. Krok po kroku jest zaszczepiany w głowach przede wszystkim młodych ludzi, na których przeprowadzane są dziwne i tajemnicze rytuały w samym sercu puszczy amazońskiej. Niebezpieczna akcja, w której uczestniczy Vodimore, prowadzona jest w dziewiczych lasach Amazonii oraz na Tasmanii. Niezmiennie tak jak w pierwszej części również teraz wsparcia i pomocy udziela mu tajemniczy duch, którego Vodimore nazywa Aniołem Stróżem.
"– (...) Demonic to nie jest zwyczajny człowiek, taki ze skóry i kości jak ty.
– I jak ty.
– Jak ja? Nie wiem.
– Czyli mam rozumieć, że ty reprezentujesz dobro, a on zło?
– On ma plan, jak rozprzestrzeniać nienawiść, pogardę do drugiego człowieka. Chce wywołać ruchy nacjonalistów na całym świecie, które krok po kroku mają zdominować swoje kraje, wzbudzić nienawiść do obcokrajowców, a na końcowym etapie – nawet wywołać wojny lub wojnę.
– Nie wiedziałem. A wydawał mi się całkiem do rzeczy. Ale tak naprawdę to nie wiem, komu mam uwierzyć. Jesteście podobni do siebie, różnicie się może głosem."

Opowieść o Vodimorze. Część V. Powrót Vodimore’a. Diabeł Tasmański
Numer ISBN

978-83-8159-249-9

Wymiary

145x205

Oprawa

miękka

Liczba stron

350

Język

polski

d2v2a7c

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v2a7c
d2v2a7c
d2v2a7c
d2v2a7c