Trwa ładowanie...
d1ai4k8
29-08-2023 17:20

Nowa mapa. Jak energetyka zmienia geopolitykę

książka
Oceń jako pierwszy:
d1ai4k8
Nowa mapa. Jak energetyka zmienia geopolitykę
Tytuł oryginalny

The New Map: Energy, Climate, and the Clash of Nations

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zdobywca nagrody Pulitzera ujawnia, w jaki sposób bitwy klimatyczne i rewolucje energetyczne definiują mapę naszej przyszłości
Między Chinami a Zachodem rodzi się nowy rodzaj zimnej wojny. Światowy porządek jest zakłócany przez zmiany klimatyczne, rewolucję łupkową w ropie i gazie, a teraz przez koronawirusa.
Kontrowersyjna technologia szczelinowania dała Ameryce bezprecedensową przewagę jako wiodącej potędze energetycznej świata, wyprzedzając Arabię Saudyjską i Rosję, wywracając szachownicę globalnej polityki
i zmieniając kierunek globalnej gospodarki. Pomimo sankcji, Rosja kieruje się na wschód w stronę Chin. Władimir Putin i Xi Jinping jednoczą siły, aby rzucić wyzwanie Ameryce i przejąć kontrolę nad Morzem Południowochińskim – jednym z najważniejszych szlaków handlowych świata.
Mapa Bliskiego Wschodu stworzona po I wojnie światowej jest zagrożona przez ISIS i irańskich Strażników Rewolucji. Region ten zmaga się z załamaniem cen ropy naftowej spowodowanym wzrostem cen łupków. Producenci, od Bliskiego Wschodu po zarządy firm na całym świecie, obawiają się, że nadchodzi szczyt zapotrzebowania na ropę, ponieważ energia odnawialna zaciekle rywalizuje z paliwami kopalnymi.

Nowa mapa. Jak energetyka zmienia geopolitykę
Numer ISBN

978-83-8230-635-4

Wymiary

152x234

Liczba stron

540

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ai4k8
d1ai4k8
d1ai4k8
d1ai4k8