Trwa ładowanie...
d5dalmn

Nisza Wydawnictwo

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

W ciągu pierwszej dekady istnienia Wydawnictwo Nisza opublikowało przeszło 40 książek. Do interesu trzeba było wówczas sporo dokładać. Obecnie książek Wydawnictwa Nisza nie znajdziemy ma półkach największych księgarń w Polsce, warto jednak się nieco natrudzić.

Wydawnictwo Nisza – historia i profil

Nisza jest stołecznym wydawnictwem, istniejącym na rynku od 2004 roku. Redaktor naczelną jest jego założycielka, Krystyna Bratkowska, która w większości przypadków zajmuje się także korektą i tłumaczeniami. Raczej nie czyta kryminałów, a za żadną ze swoich książek nie chciałaby się wstydzić. Za oryginalne okładki odpowiada grafik Ryszard Kajzer, niekiedy Bogusław Bachorczyk. W ofercie Wydawnictwa Nisza sprzedawane są przede wszystkim pozycje z zakresu literatury pięknej oraz eseistyki, wypuszczane zazwyczaj w dosyć niskim nakładzie. Bratkowska zakłada, że nie wyda żadnej książki z chęci czystego zysku, w związku z czym, w ofercie Wydawnictwa Nisza nigdy nie znajdziemy przykładowo biografii żadnego z z celebrytów.

Wydawnictwo Nisza – książki i autorzy

W Wydawnictwie Nisza publikują tacy autorzy, jak Piotr Paziński, Magdalena Tulli, Michał Sobol, Anna Augustyniak, Joanna Lech, Piotr Jagielski, Jan Gondowicz, Yasmina Reza, Irena Krzywicka, Ewa Andrzejewska, Alona Frankel, Zuzanna Fruba, Marzena Broda, Rutu Modan, Etgar Keret, Michael Lukas Moeller czy Agna Onysymow. Dotacje Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej umożliwiły wydanie biografii Zygmunta Freuda, Franza Kafki czy Hannah Arendt. Debiutanci wydawani są tutaj na poziomie 600 egzemplarzy, znani twórcy w nakładzie do 3 tysięcy egzemplarzy.

Wydawnictwo Nisza – nagrody

Poszczególni autorzy Wydawnictwa Nisza są dosyć często nagradzani. Najważniejsze z wyróżnień, przyznanych pisarzom i poetom, związanym z Niszą, to Paszport ”Polityki” w 2010 roku, Warszawska Premiera Literacka (2011), Nagroda Literacka Gdynia (2012), Nagroda Literacka Gryfia, Nagroda Literacka Unii Europejskiej, a także liczne nominacje, m.in. nominacja do nagrody Nike (2009 i 2012) czy Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

d5dalmn
Nisza Wydawnictwo
Rok powstania

2004

Adres

ul. Jana Styki 23a

Kod i miasto

03-928 Warszawa

Numer telefonu

22 617 89 61

Podziel się opinią

4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5dalmn
d5dalmn
d5dalmn