Trwa ładowanie...
d3p5fnk
20-08-2020 16:00

Niezbędnik świąteczny

książka
1.0
(1 głos)
Oceń:
d3p5fnk
Niezbędnik świąteczny
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Nadchodzi koniec listopada i zaczyna się adwent. To najbardziej magiczny czas w roku, którego wprost nie mogą się doczekać pomocnicy Świętego Mikołaja! Przed elfami i zwierzakami z Laponii mnóstwo pracy, ale też wiele dni wspaniałej zabawy. Muszą odebrać listy od dzieci z całego świata, przygotować dla nich prezenty i smakołyki oraz zająć się specjalnymi zadaniami – jak zorganizowanie konkursu dla reniferów. Przeżyj niezwykłe przygody wraz z nimi, a przy okazji poznaj mnóstwo ciekawostek na temat Bożego Narodzenia i naucz się przygotowywać niepowtarzalne dekoracje, dzięki którym w twoim domu zapanuje magiczna atmosfera!
Wspaniały kalendarz adwentowy, który umili dzieciom oczekiwania na Boże Narodzenie.
Książka składa się z trzech rodzajów rozdziałów, które następują po sobie naprzemiennie i łączą się ze sobą tematyką: opowiadań, części informacyjnych z ciekawostkami oraz instrukcji wykonania dekoracji/przepisów na proste przysmaki.
• Opowiadania skupiają się na życiu mieszkańców warsztatu Świętego Mikołaja w Laponii. Elfy i zwierzaki zajmują się przygotowaniami do świąt: robią wypieki, odbierają listy od dzieci z całego świata, produkują zabawki, pomagają potrzebującym i dekorują okolicę, ale też udają się na wystawę szopek i gwiazdkowy jarmark.
• Po każdej przygodzie bohaterów następuje związana z nią część informacyjna. Przeczytanie ciekawostek pozwoli dzieciom poznać odpowiedzi na wiele interesujących pytań, takich jak skąd wzięła się tradycja obchodzenia mikołajek, robienia wieńców adwentowych czy ubierania choinki.
• Po każdej części informacyjnej przed dzieckiem zostaje postawione zadanie wykonania dekoracji domu związanej z tematem lub wypróbowania prostego przepisu. Instrukcje zostały jasno opisane i zilustrowane zdjęciami przedstawiającymi każdy krok.
Urocze, pełne zabawnych szczegółów ilustracje wykonał Wojciech Stachyra.

Niezbędnik świąteczny
Numer ISBN

978-83-280-8054-6

Wymiary

215x250

Oprawa

twarda

Liczba stron

176

Język

polski

d3p5fnk

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p5fnk
d3p5fnk
d3p5fnk
d3p5fnk