Trwa ładowanie...
d1a5vwx
15-04-2010 00:00

Nietykalni

książka
Oceń jako pierwszy:
d1a5vwx
Inne
Źródło: Inne

Większość znanych mi celników żyje i utrzymuje się głównie z korupcji, stanowiącej trzon ich dochodów. Jednak każdy z nich jest wyłącznie maleńkim trybikiem w finansowej manufakturze, nastawionej na produkcję w skali przemysłowej, w systemie akordowym, lewej kasy.

Nawet najgorszy z nagorszych - wulgarny cham, pijak, skorumpowany gorzej niż matka korupcji, opłacając należycie swojego kierownika pozostaje fachowcem wysokiej klasy, o przykładnym morale, niedoścignionym celniczym wzorem. Ideałem.

Zmuszony jestem również przyznać, że pozwoliłem sobie na niewielką dawkę świadomego fałszu. Jaskrawość opisanych w książce zdarzeń została przeze mnie celowo stłumiona, gdyż ich prawdziwy blask, mógłby okazać się czytelnikowi wręcz niewiarygodny lub zbyt przytłaczający. Między innymi z tego też powodu nie całą moją wiedzę postanowiłem wykorzystać i opisać, działając w tym zakresie ostrożnie i wybiórczo.

Książka oparta jest na najbliższych mi i najbardziej osobistych doświadczeniach. Jednym z moich zamiarów było ukazanie na tle losów Kamila, obrazu pracy celników, widzianej zza kulis, oczami samego celnika. Bez upiększania. Kogoś, kto spędził w tym środowisku ponad dwadzieścia lat pracy, doświadczając na własnej skórze zaprzedania się i ulegania słabości ludzkiej natury. Brutalnie rozprawiając się z osobistą filozofią życia, gubiąc po drodze wartości moralne i etyczne.

Nietykalni
Numer ISBN

83-89412-60-8

Wymiary

125x175

Gatunek

Powieści i opowiadania,Literatura faktu

Oprawa

1

Liczba stron

312

d1a5vwx

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a5vwx
d1a5vwx
d1a5vwx