Trwa ładowanie...
d20kd5t
15-04-2010 00:00

Cypel Story

książka
Oceń jako pierwszy:
d20kd5t
Cypel Story
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Ile w tej opowieści jest prawdy, a ile fikcji? To pierwsze pytanie nasuwające się po przeczytaniu tej niezwykłej pozycji. Nie trzeba być przecież historykiem, by wiedzieć że zamieszczone w książce fakty rzeczywiście miały miejsce, a występujące postacie, z których kilka już nie żyje, chociaż skrywane pod zmienionymi nazwiskami istniały naprawdę. Wiadomo przecież, że Giedymin to słynny "Nikoś", a Aleksandrow to niejaki Auganow - rosyjski szpieg, z którym to spotkał się rzekomo (w książce się spotkał) nasz prezydent Kwaśniewski. Ile więc z tego jest prawdą?

Autor nam tego nie powie, aczkolwiek zestawienie zdarzeń robi niesamowite wrażenie. Najlepszą rekomendacja dla tego dziełka powinien być fakt, iż stało się ono pozycją kultową w środowisku... gdańskich licealistów! Młodzież przekazuje sobie książkę, zniszczoną już i wyświechtaną, powtarzając przy tym co celniejsze powiedzonka bohaterów, np. "(...) dalej łoisz? Ociupinkę jedynie... koksuję za to troszeczku..." albo "(...) obstukamy sobie nowe żoneczki. Takie zupełnie świeżuśkie".

Bez odpowiedzi pozostanie też pytanie: skąd autor znał szczegóły przekrętu, jakiego dokonano na nowojorskiej Polonii kilka lat temu?

Cypel Story to rewolwerowo napisana historia, którą czyta się jednym tchem. Prezydenci, agenci, gangsterzy, dawni działacze opozycji, a wszystko to osadzone między Gdańskiem a Nowym Jorkiem. Do przeczytania w pociągu, kiblu lub agencji towarzyskiej. Najlepsza powieść sensacyjna od czasu "Stawki większej niż życie".
Krzysztof Skiba (Big Cyc)

_ Sensacyjna powieść dla dużych chłopców. Literatura pop, trochę komiks, współczesny kpt. Żbik._
Muniek Staszczyk (T. Love)

Cypel Story
Numer ISBN

83-915131-7-3

Wymiary

125x197

Gatunek

Kryminał

Oprawa

1

Liczba stron

0

d20kd5t

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20kd5t
d20kd5t
d20kd5t