Trwa ładowanie...
d23t1km
d23t1km

Nieokiełznane

książka
Oceń jako pierwszy:
Nieokiełznane
Tytuł oryginalny

Half Broke Horses

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
978-83-63142-69-8.jpg
"__wlasne

Nieokiełznane to autentyczna historia Lily, urodzonej na początku XX stulecia na Środkowym Zachodzie Ameryki, spisana przez jej wnuczkę. Opowieść o doskonałej amazonce, jednej z pierwszych kobiet siedzących za sterami samolotu, opiekuńczej matce i kochającej żonie. Poznamy nieprzeciętna kobietę, która przeżyła powodzie, susze, prohibicje i rodzinne dramaty, przełamując po drodze wszelkie stereotypy.

Nieokiełznane to taki Domek na prerii dla dorosłych, książka równie dramatyczna i porywająca jak Pożegnanie z Afryka, a jej bohaterka, charyzmatyczna Lily, przypomni czytelnikom Scarlett O’Hare, tylko ze w znoszonych dżinsach.

Te stare krowy jeszcze przed nami wyczuły nadchodzące kłopoty...

Tak zaczyna się biograficzna powieść o Lily Casey Smith, przedsiębiorczej, dzielnej i niezwykłej kobiecie, żyjącej na początku XX wieku w Stanach. Lily w wieku sześciu lat pomagała ojcu ujeżdżać konie, kiedy miała lat piętnaście, opuściła dom, by uczyć się w miasteczku na prerii – by do niego dotrzeć, przejechała samotnie pięćset mil na kucyku.

Nauczyła się prowadzić samochód (Kochałam jazdę autem bardziej niż jazdę konną. Samochodów nie trzeba było karmić, jeśli nie pracowały, i nie trzeba było sprzątać po nich łajna.) oraz pilotować samolot. Z mężem Jimem prowadziła ogromne ranczo w Arizonie. Wychowała dzieci – jednym z nich była matka autorki – Rose Mary Smith Walls, pięknie sportretowana w powieści Szklany zamek.

Lily przetrwała tornada, susze, powodzie, wielki kryzys i osobistą tragedię. Walczyła z wszelkimi uprzedzeniami – wobec kobiet, Indian i tych, którzy nie pasowali do społeczeństwa.

Nieokiełznane
Numer ISBN

978-83-63142-69-8

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

254

Podziel się opinią

Share
d23t1km
d23t1km
d23t1km
d23t1km