Trwa ładowanie...
dz42ral

Jeannette Walls

"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Jeannette Walls jest amerykańską pisarką: autorką dwóch powieście biograficznych. Szklany Zamek opisuje jej dzieciństwo (ponad 100 tygodni na liście bestsellerów New York Timesa) a Nieokiełznane to historia jej babki Lily Casey Smith.

Jeannette urodziła się w 1960 roku w Phoenix. Ma trzy siostry i brata. Jej ekscentryczni rodzice Rose Mary i Rex Wallsowie zostali barwnie sportretowani w Szklanym Zamku. Ze względu na skrajnie trudną sytuację rodzinną już w wieku 17 lat Jeannette wyprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie ukończyła Bernard College i znalazła pracę.

Zanim Jeannette Walls została pisarką, zajmowała się dziennikarstwem. Prowadziła kolumny w New Yorkerze i magazynie Esquier. Pracowała także jako dziennikarka telewizyjna: można ją było zobaczyć między innymi w programie The Today Show. Zajmowała się także prowadzeniem plotkarskiej kolumny w magazynie Scoop.

W 2005 roku opublikowała bestsellerowe wspomnienia: Szklany Zamek (w Polsce książka ukaże się w marcu 2013 roku). Książka od razu stała się bestsellerem. Na całym świecie sprzedała się w w nakładzie 2.5 miliona egzemplarzy i została przełożona na 22 języki. Autorka dostała za nią wiele nagród.

W 2009 roku Walls opublikowała drugą książkę: Nieokiełznane(w Polsce została wydana w 2012 roku) opartą na historii życia swojej nietuzinkowej babki - Lily Casey Smith.

Jeannette Walls
Bibliografia
dz42ral

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz42ral
dz42ral
dz42ral