Trwa ładowanie...
diuw3wm
15-04-2010 00:00

Niebo z widokiem na niebo

książka
Oceń jako pierwszy:
diuw3wm
Niebo z widokiem na niebo
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Niebo z widokiem na niebo to powieść o dojrzewaniu, o dobrych uczuciach i złych zachowaniach, o młodzieży zagubionej w świecie rywalizacji, ciasnych mieszkań, komputerów, zapracowanych rodziców, którzy niewiele mają czasu na bliskość, nie mówiąc o rozmowie. Akcja powieści dzieje się tu i teraz, jest w niej więc obyczajowość polskiej szkoły, w której nauczyciele niekoniecznie świecą przykładem, a młodzież niekoniecznie tego od nich wymaga.

Jej bohaterowie: Artur i Kinga odnajdują się w tłumie i zakochują w sobie tak bardzo, jak można to zrobić, mając naście lat. Rozmawiają ze sobą wierszami, czatują w Internecie, wysyłają e-maile, stwarzają swój poetycki azyl, do którego wkracza rzeczywistość nijak się mająca do ich dusz fruwających w chmurach. W tej kolażowo skomponowanej powieści jest niepokój naszego wieku, zagubienie, ale i ratunek, który odnaleźć można w wartościach, jakim wierni są bohaterowie powieści.

Niebo z widokiem na niebo to powieść dla każdego, kto zechce pamiętać, że z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie: poezja i dobroć, więcej nic.

Niebo z widokiem na niebo
Numer ISBN

83-7254-374-7

Wymiary

130x200

Gatunek

Dziecięce i młodzieżowe

Oprawa

3

Liczba stron

200

diuw3wm

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diuw3wm
diuw3wm
diuw3wm