Pracować i nie zwariować - Miłosz Brzeziński
"Pracoholizm to choroba, uzależnienie" – podkreśla Magdalena Robak ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W Polsce nie ma dokładnych danych ile osób ma zaburzenia związane z pracoholizmem. Problem ten może dotyczyć nawet kilkunastu procent osób aktywnych zawodowo.
O książce:Poradnik serio, ale pisany z niezwykłym poczuciem humoru. Lektura obowiązkowa dla pracoholików, ludzi niezastąpionych, sfrustrowanych oraz wszystkich tych, którzy marzą o rozciągnięciu czasu. Pojęcie pracy w społeczeństwie postindustrialnym wywołuje szereg negatywnych konotacji, jak choćby mobbing, pracoholizm, frustracja, zaburzone czy wręcz toksyczne relacje w zespole.
Obowiązki zawodowe są coraz bardziej absorbujące, poświęca się im więcej czasu i energii kosztem życia prywatnego i własnego zdrowia. Poczucie chronicznego zmęczenia uniemożliwia efektywne działanie.Jednak za przyczynę niepowodzeń uznaje się deficyt czasu. Nic bardziej mylnego! - mówi Miłosz Brzeziński, psycholog i trener personalny. Problem tkwi w braku umiejętności planowania, określania priorytetów i celów działania.