Trwa ładowanie...
d1albz8

Nele Hertling

Orędowniczka idei networkingu i zwolenniczka międzynarodowej współpracy i wymiany kulturalnej. Działała na rzecz zbliżenia kultur wschodniej i zachodniej Europy. Od wielu lat zajmuje się zarządzaniem kulturą.

„Trzeba wpłynąć na decydentów politycznych, aby w młodej części społeczeństwa dostrzegli wreszcie aktywnych partnerów.”

Studiowała filozofię, filologię niemiecką i teatr na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Współpracowała z mediami, opracowywała koncepcje i produkowała programy edukacyjne poświęcone kulturze i sztuce. Od samego początku kariery naukowej związana jest z berlińską Akademią Sztuk Pięknych, w której od czterech lat pełni funkcję zastępcy rektora.

Przygotowywała program Berlina jako Europejskiej Stolicy Kultury w 1988 roku. Rok później reaktywowała Hebbel-Theater, który prowadziła do 2003 roku. W latach 2002–2003 kierowała Berliner Künstlerprogramm des DAAD – znanym programem stypendialnym dla artystów związanych z różnymi dziedzinami sztuki – plastyką, filmem, literaturą i tańcem. Organizowała berlińskie festiwale tańca współczesnego Tanz im August (1988) oraz Internationales Tanzfest (1999). Razem z Thomasem Langhoffem była odpowiedzialna za program festiwalu Theater der Welt z 1999 roku.

Jest założycielką i członkinią wielu międzynarodowych stowarzyszeń zajmujących się wspieraniem i promocją sztuki, m.in. The European House for Culture, A Soul for Europe.

Nele Hertling
Miejsce urodzenia

Berlin, Niemcy

Bibliografia
d1albz8

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1albz8
d1albz8
d1albz8