Trwa ładowanie...
d1poq7a

Neil Gaiman pracuje nad kontynuacją ''Nigdziebądź''. Ma już trzy rozdziały i tytuł

Miesiąc po premierze swojej najnowszej książki „Mitologia nordycka”, która błyskawicznie zyskała status bestsellera (polska premiera miała miejsce 1 marca), Neil Gaiman potwierdził wcześniejsze doniesienia o rozpoczęciu pracy nad kontynuacją „Nigdziebądź”. W książce zatytułowanej „Siedem sióstr” autor wróci do Londynu Pod po 21 latach od premiery kultowej powieści i odniesie się do bieżącej sytuacji imigracyjnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Neil Gaiman pracuje nad kontynuacją ''Nigdziebądź''. Ma już trzy rozdziały i tytuł
(Getty Images)
d1poq7a

Miesiąc po premierze swojej najnowszej książki „Mitologia nordycka”, która błyskawicznie zyskała status bestsellera (polska premiera miała miejsce 1 marca), Neil Gaiman potwierdził wcześniejsze doniesienia o rozpoczęciu pracy nad kontynuacją „Nigdziebądź” . W książce zatytułowanej „Siedem sióstr” autor wróci do Londynu Pod po 21 latach od premiery kultowej powieści i odniesie się do bieżącej sytuacji imigracyjnej.

W rozmowie z Guardianem Gaiman wspominał, że w „Nigdziebądź” mógł pisać o wielkich rzeczach i poważnych sprawach, a zarazem mieć po drodze mnóstwo zabawy. Pod płaszczykiem fantastyki autor przemycał między innymi tematykę bezdomnych i porzuconych. Fabuła kontynuacji będzie się z kolei opierać na doświadczeniach, jakie Gaiman zebrał angażując się w pracę dla UNHCR (Biuro Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców) od 2013 roku. W lutym 2017 roku brytyjski pisarz został z tego powodu odznaczony tytułem Ambasadora Dobrej Woli.

Gaiman przyznaje, że przez ostatnie 20 lat Londyn zmienił się nie do poznania i stare problemy społeczne zostały przykryte zupełnie nowymi. - Z tego powodu postanowiłem, że najwyższa pora coś z tym zrobić – tłumaczył, zapowiadając powstanie „Siedmiu sióstr” („The Seven Sisters”).

d1poq7a

Nowa książka zapożycza tytuł od nazwy okolicy w północnym Londynie (w dzielnicy Haringey znajduje się stacja kolejowa Seven Sisters), w której siedem wiązów rosnących w kręgu wskazuje miejsce pogańskiego kultu z czasów starożytności. Szczegóły fabularne nie są jeszcze znane, choć Gaiman dał do zrozumienia, że ma już za sobą trzy rozdziały, i że to właśnie „Siedem sióstr” będzie jego kolejną powieścią.

„Nigdziebądź” z 1996 roku to historia Richarda Mayhewa, który prowadzi całkiem zwyczajne życie - pracuje w firmie, ma przyjaciół, a także piękną narzeczoną Jessicę, z którą planuje wspólną przyszłość. Jednak pewnego dnia bohater, na skutek splotu przypadków, jest zmuszony do wędrówki przez Londyn Pod - zwiedza widmowe podziemia i zupełnie różne w nocy miejsca niby znane (Muzeum Brytyjskie, Harrods). Poznaje miasto zaludnione przez nieśmiertelne postacie z jego rzymsko-elżbietańskiej przeszłości, koczuje na zamurowanych przed laty stacjach metra. Jego dotychczasowe życie ulega diametralnej przemianie, staje się mieszkańcem Londynu Pod, leżącego w kanałach i podziemnych przejściach Londynu Nad. Poprzez tę „małą” zmianę staje się niewidoczny dla zwykłych ludzi. Nie mając zbyt wielkiego wyboru, Richard postanawia towarzyszyć pewnej dziewczynie o imieniu Drzwi, która jest ścigana przez okrutnych morderców: Pana Croup'a i Pana Vandemara. Tymczasem dołącza do nich tajemnicza Łowczyni i jeszcze bardziej tajemniczy
Markiz de Carabas. Razem postanawiają odnaleźć legendarnego anioła Islingtona, który jako jedyny może im pomóc: Richardowi wrócić do jego świata - Londynu Nad, a Drzwi odkryć sekret związany z tragiczną śmiercią całej jej rodziny.

d1poq7a

Podziel się opinią

Share

d1poq7a

d1poq7a