Trwa ładowanie...
d17nwhs
19-10-2013 00:00

Nauka Świata Dysku 3. Zegarek Darwina

książka
Oceń jako pierwszy:
d17nwhs
Nauka Świata Dysku 3. Zegarek Darwina
Tytuł oryginalny

The Science of Discword. Darwin's Watch

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Świat Kuli znowu ma kłopoty i tym razem sytuacja wygląda groźnie. Magowie z Niewidocznego Uniwersytetu czują się trochę odpowiedzialni za jego bezpieczeństwo, ponieważ go stworzyli. Wiedzą, że istoty, które tam żyły, zdołały uciec przed nadchodzącym Wielkim Mrozem, budując windę kosmiczną. Potem interweniowali, by uwolnić planetę od plagi elfów, które próbowały pchnąć ludzkość na inną ścieżkę historii.

Ale teraz wszystko się posypało. Wiktoriańska Anglia popadła w stagnację, a tempo rozwoju zawstydziłoby nawet kulawego ślimaka. Bez drastycznych działań nie będzie czasu, by ktokolwiek wynalazł loty kosmiczne, i cała ludzka rasa zmieni się w lody. Ale dlaczego historia zaczęła dryfować? Czy to efekt porażającego dzieła wiejskiego proboszcza, niejakiego Karola Darwina, którego bestseller O stwarzaniu gatunków sprawił, że nikt już nie mógł wątpić w boski plan dla żywych istot?

W każdym razie zmiana historii nie jest łatwa, jak własnym kosztem przekonują się magowie. Czy bóg ewolucji może przyjść ludzkości z pomocą i sprawić, by Darwin napisał całkiem inną książkę? I kto w ogóle przeszkodził mu w pisaniu?

Nauka Świata Dysku 3. Zegarek Darwina
Numer ISBN

978-83-7648-010-7

Wymiary

140x200

Gatunek

Humor i satyra,Literatura popularnonaukowa

Oprawa

1

Liczba stron

288

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17nwhs
d17nwhs
d17nwhs