Trwa ładowanie...
d4duk7y
19-10-2013 00:00

Nauka Świata Dysku 2. Glob

książka
Oceń jako pierwszy:
d4duk7y
Nauka Świata Dysku 2. Glob
Tytuł oryginalny

Science of Discworld. The Globe

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Na planecie Ziemi zalękła się pasożytnicza forma życia - elfy. Przenikają wszędzie. I wolą, żeby ludzie byli zabobonni, strachliwi, i bali się piorunów. Chcą zapanować nad naszą przyszłością i trzeba je powstrzymać... Ale kto tego dokona?

Na scenę wkraczają magowie z Niewidocznego Uniwersytetu, którzy - w znakomitej Nauce Świata Dysku - niechcący stworzyli Ziemię i nasz wszechświat. Wtedy jakoś nie zdołali zauważyć ludzkości (coż, w końcu istniejemy tylko jakiś milion lat, więc łatwo nas przeoczyć). Ale teraz w końcu nas znaleźli.

W Nauce Świata Dysku II dwóch naukowców, Ian Stewart i Jack Cohen, łączą siły z autorem fantasy, Terrym Pratchettem, by pokazać, co się dzieje, gdy magowie toczą walkę z elfami. Na przykład Renesans zostaje pchnięty do przodu, a w miejscu Londynu pojawia się senna neandertalska wioska. Grube kobiety zaczynają odgrywać ważną rolę w malarstwie. Pewien bardzo sławny dramatopisarz przychodzi na świat i pisze Sztrukę.

Nauka Świata Dysku II - Glob to wyjątkowa książka, łącząca szybką akcję noweli ze świat Dysku z naukowym komentarzem na temat ewolucji, rozwoju myśli ludzkiej, kultury, języka, sztuki i nauki. Rezultatem jest - gdy magowie mocują się z naturą Dobra i Zła, a historia zostaje kilka razy napisana od nowa - fascynujące, błyskotliwe i oryginalne spojrzenie na świat, w którym żyjemy.

Nauka Świata Dysku 2. Glob
Numer ISBN

83-7337-641-0

Wymiary

162x232

Gatunek

Fantasy & SF,Humor i satyra,Literatura popularnonaukowa

Oprawa

1

Liczba stron

328

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4duk7y
d4duk7y
d4duk7y